25-lecie samorządu w Olsztynie. Na scenie wystąpi Enej i Golec uOrkiestra

2023-09-23 08:00:00(ost. akt: 2023-09-22 13:58:11)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już w najbliższą niedzielę (24 września) mieszkańcy Olsztyna mogą wspólnie świętować 25-lecie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wszyscy spotkają się na olsztyńskim Starym Mieście, gdzie przygotowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.
Piknik z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozpocznie się w niedzielę (24 września) o godz. 13:00.

Zainteresowani mieszkańcy nie tylko Olsztyna, ale również całego regionu będą świadkami niesamowitej imprezy, która swoje miejsce będzie miała na starówce, Targu Rybnym i Parku Podzamcze.

— Naszym celem jest pokazanie, jak ważną rolę w rozwoju Warmii, Mazur i Powiśla odgrywa samorząd województwa – tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. — Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania i poszerzania swojej wiedzy na temat regionu. To także nasz sposób na pokazanie regionu jako miejsca atrakcyjnego do inwestowania, pracy, nauki i wypoczynku.

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z działalnością wojewódzkich jednostek organizacyjnych, zrobić podstawowe darmowe badania profilaktyczne, posmakować regionalnych specjałów czy doświadczyć artystycznych wrażeń najwyższych lotów podczas koncertów.

Jako pierwsi wystąpią uczniowie i nauczyciele ZSzUJN z Górowa Iławeckiego. Nie zabraknie również czasu na pokaz doświadczeń "Mały fizyk" i zabaw plastycznych. Dla fanów średniowiecza Muzeum Bitwy pod Grunwaldem przygotowało pokaz rycerski.

Będzie też chwila dla sportowców, którzy opowiedzą o swoich zasługach. Również będzie można porozmawiać z marszałkiem województwa, Gustawem Markiem Brzezinem.

Między poszczególnymi występami, prowadzący opowiedzą o samorządzie województwa, a dla słuchających będzie mały konkurs.

O godz. 15:20 rozpocznie się pierwsza z wielkich niespodzianek samorządu, bo zainteresowani będą mogli uczyć się gotowania na żywo od samego Pascala Brodnickiego.

W tym samym czasie na Targu Rybnym będzie otwarte Białe Miasteczko, gdzie będzie możliwość darmowego badania profilaktycznego oraz przejścia się po stoiskach wojewódzkich placówek medycznych.

Na Starym Rynku odbędzie się kiermasz produktów regionalnych a zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o jednostkach organizacyjnych samorządu województwa.

W Parku Podzamcze dla chętnych przygotowano miasteczko drogowe i miasteczko rycerskie.

Oprócz tego, wydarzenie będzie miało też miejsce w Galerii Usług, gdzie odbędą się dwa spektakle muzyczne i Kościele Ewangelickim, gdzie wystąpi Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego.

O godz. 17.20 fani zespołu Enej będą zachwyceni. Na scenie Amfiteatru im. Czesława Niemena wystąpi cała grupa ze swoimi największymi hitami. Zaraz po nich odbędzie się wielki jubileuszowy quiz o Koperniku, a na koniec zagra Golec uOrkiestra. Całe wydarzenie zwieńczy pokaz laserów.


W weekendowym (22-24 września września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

 Dywizja świętuje na Polach Grunwaldu
Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam… Te słowa żołnierz wypowiada tylko raz w życiu, kiedy składa przysięgę wojskową. Taką przysięgę złoży jutro na Polach Grunwaldu prawie 800 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Tłocznia oleju to tylko początek
Umowa na budowę nowoczesnej tłoczni oleju rzepakowego podpisana. Na terenie dawnej kętrzyńskiej cukrowni spółka ORLEN Południe rozpoczyna inwestycję wartą ponad 800 mln zł. Prezes ORLEN-u Daniel Obajtek zdradził, że ma dalsze plany związane z Kętrzynem.

Jacek Kirakowski z tłumaczką Barbarą PardąJesteśmy głusi na Głuchych?
— Czy ja naprawdę jestem inny? — pyta Jacek Kirakowski z Olsztyna, który jest osobą głuchą. I tłumaczy, że Głusi są niepełnosprawni tylko między słyszącymi. Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych. W tym roku przypada 24 września.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl