Rondo na ul. Bartąskiej w Olsztynie bezpieczne i komfortowe

2023-09-22 16:30:00(ost. akt: 2023-09-22 13:35:31)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Tę inwestycję zbudował powiat olsztyński wraz z gminą Stawiguda. Mowa o przebudowie skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w miejscowości Jaroty w ciągu drogi powiatowej 1372N.
Starosta olsztyński Andrzej Abako wskazał, że wcześniejsze skrzyżowanie było oblegane przez samochody i tworzyły się korki.

Fot. Monika Nowakowska

— Z panem wójtem postanowiliśmy złożyć do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg projekt dotyczący realizacji tego zadania, aby po pierwsze zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a po drugie upłynnić upłynnić ruch na tej drodze — mówi starosta.

Jak dodał, ta inwestycja była bardzo potrzebna, choć mieszkańcy w trakcie realizacji zadania, trochę narzekali na korki, dzisiaj mogą korzystać z nowego ronda.

Fot. Monika Nowakowska

Wojewoda Artur Chojecki zaznaczył, że to już kolejna inwestycja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

— Widzimy, jak duży wpływ będzie miała na bezpieczeństwo i komfort podróżowania mieszkańców zarówno gminy Stawiguda, jak i miasta Olsztyna. Te dwie gminy się tu stykają — dodał wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Michał Kontraktowicz poinformował, że gmina Stawiguda z wielką ochotą współfinansuje tego typu inwestycje, bo wie, jak niezwykle istotne jest wspomaganie powiatu w środkach finansowych.


W weekendowym (22-24 września września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

 Dywizja świętuje na Polach Grunwaldu
Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam… Te słowa żołnierz wypowiada tylko raz w życiu, kiedy składa przysięgę wojskową. Taką przysięgę złoży jutro na Polach Grunwaldu prawie 800 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Tłocznia oleju to tylko początek
Umowa na budowę nowoczesnej tłoczni oleju rzepakowego podpisana. Na terenie dawnej kętrzyńskiej cukrowni spółka ORLEN Południe rozpoczyna inwestycję wartą ponad 800 mln zł. Prezes ORLEN-u Daniel Obajtek zdradził, że ma dalsze plany związane z Kętrzynem.

Jacek Kirakowski z tłumaczką Barbarą PardąJesteśmy głusi na Głuchych?
— Czy ja naprawdę jestem inny? — pyta Jacek Kirakowski z Olsztyna, który jest osobą głuchą. I tłumaczy, że Głusi są niepełnosprawni tylko między słyszącymi. Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych. W tym roku przypada 24 września.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl