Zbigniew G. nie wyjdzie z aresztu. W wypadku, który spowodował na ul. Bałtyckiej zginęło młode rodzeństwo

2023-09-21 16:42:07(ost. akt: 2023-09-21 15:17:52)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 21 września 2023 r. utrzymał w mocy tymczasowe aresztowanie wobec Zbigniewa G. oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat.
Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 7 września 2023 r. wydał nieprawomocny wyrok, którym skazał na karę 11 lat pozbawienia wolności Zbigniewa G. oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat. Chodzi o wypadek, do którego doszło 11 listopada 2021 r. w rejonie skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie.

W tym samym dniu, tj. 7 września 2023 r., Sąd Rejonowy wydał także postanowienie o zastosowaniu wobec Zbigniewa G. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 6 miesięcy od dnia zatrzymania.
Sąd Rejonowy wydał takie postanowienie w celu zabezpieczenia prawidłowego dalszego toku postępowania. Sąd Rejonowy w uzasadnieniu tej decyzji wskazał m.in., że obecnie uaktualniła się obawa, że oskarżony pozostając na wolności może w bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne – poprzez ukrywanie się bądź ucieczkę.

Obrońca oskarżonego wniósł zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Zbigniewa G.

Sąd Okręgowy w Olsztynie, na posiedzeniu w dniu 21 września 2023 r., nie uwzględnił zażalenia obrońcy oskarżonego i utrzymał w mocy stosowanie tymczasowego aresztowania wobec Zbigniewa G.

Sąd Odwoławczy w pełni podzielił stanowisko Sądu Rejonowego w Olsztynie o potrzebie stosowania wobec Zbigniewa G. najsurowszego ze środków zapobiegawczych na tym etapie postępowania.

Sąd Odwoławczy podkreślił, że wyrok skazujący nieprawomocnie oskarżonego na karę 11 lat pozbawienia wolności stanowi wystarczającą podstawę stosowania wobec Zbigniewa G. tymczasowego aresztowania, ponieważ perspektywa odbycia przez niego surowej kary jest realna.


W czwartkowym (21 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

W sklepach będzie inaczej. Paragon zabierze za nas telefonWszystkie paragony w telefonie
Zaczęła się rewolucja w wydawaniu paragonów. Sklepy będą mogły w łatwy sposób wydawać elektroniczne odpowiedniki tradycyjnych paragonów, rezygnując z tych papierowych. Dostęp do nich będziemy mieli w aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.

Dzieci dają jej siłę do walki z przeciwnościami losu
Wygrała walkę z nowotworem. W chorobie zostawił ją mąż, wspierali rodzice, przyjaciele i dzieci. To one były motywacją do walki z najtrudniejszym przeciwnikiem - rakiem. — Utrata piersi też nie była straszna, bo najważniejsze było to, żeby żyć. Żeby moje dzieci nie zostały sierotami... — tłumaczy Alicja.

Pracowałem 20 lat, by tu dotrzeć
Kontrakt Michała Probierza ma obowiązywać do końca eliminacji mistrzostw świata w 2026 roku. - Proszę o możliwość spokojnej pracy, bo naszym celem jest awans do mistrzostw Europy - podkreślił nowy selekcjoner biało-czerwonych.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl