Program "Zdrowe Życie" już niedługo w Pasłęku

2023-09-24 12:00:00(ost. akt: 2023-09-23 00:55:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już niedługo w Pasłęku będzie działać mobilna strefa zdrowia. Przy ul. Władysława Jagiełły 30 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.
„Zdrowe Życie” to ogólnopolski projekt profilaktyczny zainicjowany w 2022 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Współorganizatorami projektu są Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Grupa PZU.

W Mobilnej Strefie Zdrowia zlokalizowanej przy szkole przy ul. Władysława Jagiełły 30 w Pasłęku będzie można skorzystać z szerokiego wachlarza badań specjalistycznych, konsultacji lekarskich oraz farmaceutycznych, a także otrzymać szczegółowe informacje dotyczące profilaktycznych programów NFZ.

— Ze względu na duże zainteresowanie, jakim za każdym razem cieszy się strefa zdrowia, zachęcamy do wcześniejszego przybycia na wydarzenia, aby móc zarejestrować się do wybranych specjalistów — zachęca Magdalena Mil, rzeczniczka prasowa W-M OW NFZ.

Oprócz podstawowych badań (takich jak pomiar poziomu glukozy i cholesterolu czy ciśnienia krwi) na miejscu będzie można wykonać spirometrię, EKG i USG płuc. Otrzymane wyniki będzie można skonsultować z pulmonologiem, radiologiem i internistą. Możliwe będzie również wykonanie badań mammograficznych i uzyskanie porad w zakresie prawidłowego samobadania piersi.

Ponadto dostępne będą między innymi: konsultacje dermatologiczne, analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną, spotkanie z kardiologiem z Narodowego Instytutu Kardiologicznego, przegląd dentystyczny dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje farmaceutyczne.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali: konkursy, malowanie buzi, zmywalne tatuaże, skręcanie balonów, kolorowanki, gry, quizy, zabawy i dużo więcej.

— Wstęp i wszystkie dostępne badania w mobilnej strefie zdrowia są bezpłatne dla pacjentów, finansuje je NFZ — podkreśla Magdalena Mil, rzeczniczka prasowa W-M OW NFZ.

Strefa również jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


W czwartkowym (21 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

W sklepach będzie inaczej. Paragon zabierze za nas telefonWszystkie paragony w telefonie
Zaczęła się rewolucja w wydawaniu paragonów. Sklepy będą mogły w łatwy sposób wydawać elektroniczne odpowiedniki tradycyjnych paragonów, rezygnując z tych papierowych. Dostęp do nich będziemy mieli w aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.

Dzieci dają jej siłę do walki z przeciwnościami losu
Wygrała walkę z nowotworem. W chorobie zostawił ją mąż, wspierali rodzice, przyjaciele i dzieci. To one były motywacją do walki z najtrudniejszym przeciwnikiem - rakiem. — Utrata piersi też nie była straszna, bo najważniejsze było to, żeby żyć. Żeby moje dzieci nie zostały sierotami... — tłumaczy Alicja.

Pracowałem 20 lat, by tu dotrzeć
Kontrakt Michała Probierza ma obowiązywać do końca eliminacji mistrzostw świata w 2026 roku. - Proszę o możliwość spokojnej pracy, bo naszym celem jest awans do mistrzostw Europy - podkreślił nowy selekcjoner biało-czerwonych.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl