Kryminalni z Rybna i Lidzbarka ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież 1100 litrów oleju napędowego

2023-09-22 17:00:00(ost. akt: 2023-09-22 13:47:30)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Na terenie Rybna w powiecie działdowskim doszło do usiłowania kradzieży oraz kradzieży oleju napędowego z maszyn i wozidła znajdujących się na placu budowy. W wyniku podjętych działań policjanci kryminalni z Rybna i Lidzbarka ustalili i zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo.
We wtorek (19 września) policjanci z Rybna otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło usiłowania kradzieży oleju napędowego o wartości 650 złotych z wozidła do ziemi, zaparkowanego na terenie budowy obwodnicy w Rybnie.

Było to przestępstwo na szkodę mieszkańca gminy Grodziczno. W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych policjanci kryminalni ustalili prawdopodobnego sprawcę zdarzenia.

Podejrzanym o przestępstwo okazał się 39-latek z Rybna. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania mężczyzny okazało się, że nie jest to jedyne przestępstwo, które może on mieć na sumieniu. Wcześniej miał już kilkukrotnie ukraść paliwo w postaci oleju napędowego z terenu tej samej budowy, w łącznej ilości 1100 litrów i wartości ponad 7000 złotych.

W sumie usłyszał on 6 zarzutów, w tym 5 dotyczących kradzieży i usiłowania kradzieży paliwa i 1 w sprawie kradzieży z włamaniem.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W czwartkowym (21 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

W sklepach będzie inaczej. Paragon zabierze za nas telefonWszystkie paragony w telefonie
Zaczęła się rewolucja w wydawaniu paragonów. Sklepy będą mogły w łatwy sposób wydawać elektroniczne odpowiedniki tradycyjnych paragonów, rezygnując z tych papierowych. Dostęp do nich będziemy mieli w aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.

Dzieci dają jej siłę do walki z przeciwnościami losu
Wygrała walkę z nowotworem. W chorobie zostawił ją mąż, wspierali rodzice, przyjaciele i dzieci. To one były motywacją do walki z najtrudniejszym przeciwnikiem - rakiem. — Utrata piersi też nie była straszna, bo najważniejsze było to, żeby żyć. Żeby moje dzieci nie zostały sierotami... — tłumaczy Alicja.

Pracowałem 20 lat, by tu dotrzeć
Kontrakt Michała Probierza ma obowiązywać do końca eliminacji mistrzostw świata w 2026 roku. - Proszę o możliwość spokojnej pracy, bo naszym celem jest awans do mistrzostw Europy - podkreślił nowy selekcjoner biało-czerwonych.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl