Pojedynek Jedynek w "Gazecie Olsztyńskiej". Największa debata przedwyborcza na Warmii i Mazurach

2023-09-21 10:17:57(ost. akt: 2023-09-26 14:26:27)
Czas na Pojedynek Jedynek, czyli największą przedwyborczą debatę na Warmii i Mazurach. Już w najbliższą środę (27 września) w studio GO TV zmierzą się jedynki list wyborczych z okręgu 35: Urszula Pasławska (Trzecia Droga), Janusz Cieszyński (PiS), Marcin Kulasek (Nowa Lewica), Janusz Cichoń (KO) i Piotr Lisiecki (Konfederacja).
Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Do jej finiszu, który będzie miał miejsce 15 października przy urnach wyborczych został niecały miesiąc. Kandydatki i kandydaci na posłów i senatorów robią co w ich mocy, żeby zaskarbić sobie sympatię Polek i Polaków, jednak jak wypadną w konfrontacji ze swoimi przeciwnikami?

Pojedynek Jedynek to przedwyborcza debata "Gazety Olsztyńskiej", w której zmierzą się liderki i liderzy list wyborczych w okręgu 35, który odejmuje znaczną część woj. warmińsko-mazurskiego.

Naszymi gośćmi będą:

Urszula Pasławska, jedynka "Trzeciej Drogi" w okręgu 35. Od 2012 roku wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, posłanka na Sejm VII, VIII i IX kadencji.

Janusz Cieszyński, lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 35. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w latach 2018-2020 odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia. W latach 2021-2023 podsekretarz stanu w KPRM a od 2023 minister cyfryzacji w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Marcin Kulasek, jedynka Nowej Lewicy w Olsztynie, sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Nowej Lewicy. Poseł na Sejm IX kadencji, były radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Janusz Cichoń, który otwiera listę Koalicji Obywatelskiej w okręgu 35. Najbardziej doświadczony polityk w tym zestawieniu. W latach 1998-2001 prezydent Olsztyna. Poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji. W latach 2013-2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Piotr Lisiecki, jedynka Konfederacji w olsztyńskim okręgu reprezentujący Ruch Narodowy. Przedsiębiorca i sędzia strzelecki. W Olsztynie pełni funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia.

Łukasz Zakrzewski lider Bezpartyjnych samorządowców w okręgu 35. Radny Giżycka, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podczas wyborów w 2015 roku pełnił rolę pełnomocnika komitetu wyborczego Pawła Kukiza na Warmii i Mazurach.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, kanału YouTube i strony internetowej. Debata rozpocznie się o godz. 18.

Kto wygra debatę?
pokaż wyniki »