GDDKiA podpisała nową umowę. Ulice w ciągu DK51 w Dobrym Mieście zostaną rozbudowane

2023-09-22 08:30:48(ost. akt: 2023-09-22 08:39:53)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: GDDKiA w Olsztynie

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na rozbudowę znajdujących się w ciągu drogi krajowej nr 51 ulic Olsztyńskiej i Grunwaldzkiej w Dobrym Mieście. Inwestycja będzie kosztować 18,8 milionów złotych.
Jak poinformował olsztyński oddział GDDKiA, w środę (20 września) doszło do podpisania umowy na realizację rozbudowy ulic Olsztyńskiej i Grunwaldzkiej, które znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 51 w Dobrym Mieście.

— Wykonawcą zadania jest firma Strabag, która zaproponowała wykonanie prac za 18,8 mln zł w ciągu 12 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych — przekazał rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

W ramach zaplanowanych działań rozbudowany zostanie odcinek drogi o długości 630 m. Inwestycja obejmie m.in. poszerzenie jezdni do 7 m i korektę zakrętów. Przebudowane zostaną skrzyżowania i zjazdy, a w miejscu istniejącego skrzyżowania drogi krajowej 51 z ul. Cmentarną powstanie rondo.

Fot. GDDKiA w Olsztynie

— Ponadto przewidziano przebudowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogowego. Powstaną też chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przejścia dla pieszych wraz z azylami oraz para zatok autobusowych — podał Głębocki.

Dodał, że inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetu państwa.

Rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA przypomniał, że trasa nr 51 jest modernizowana - w sierpniu ubiegłego roku oddano do użytku obwodnicę Smolajn wybudowaną w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

— Na początku roku zakończyliśmy budowę ronda na skrzyżowaniu DK51 z drogami lokalnymi koło Dywit, a w lipcu br. podpisaliśmy umowę na budowę kładki pieszo-rowerowej nad Łyną w Kosyniu. Zakończyła się też przebudowa odcinka DK51 Smolajny – Kosyń o długości około 2,2 km. Z odcinkiem tym połączy się obwodnica Dobrego Miasta. Obecnie trwają prace przygotowawcze dotyczące jej powstania. Na jesień zaplanowaliśmy spotkania informacyjne na temat tej inwestycji — wymienił Głębocki.

Dodał, że od stycznia bieżącego roku toczą się przygotowania do rozbudowy dwóch odcinków DK51 między Wichrowem a Bartoszycami o łącznej długości 30 km.

Droga krajowa nr 51 finalnie prowadzi do przejścia granicznego z Rosją w Bezledach.

źródło: PAP/ Joanna Kiewisz-Wojciechowska


W czwartkowym (21 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

W sklepach będzie inaczej. Paragon zabierze za nas telefonWszystkie paragony w telefonie
Zaczęła się rewolucja w wydawaniu paragonów. Sklepy będą mogły w łatwy sposób wydawać elektroniczne odpowiedniki tradycyjnych paragonów, rezygnując z tych papierowych. Dostęp do nich będziemy mieli w aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.

Dzieci dają jej siłę do walki z przeciwnościami losu
Wygrała walkę z nowotworem. W chorobie zostawił ją mąż, wspierali rodzice, przyjaciele i dzieci. To one były motywacją do walki z najtrudniejszym przeciwnikiem - rakiem. — Utrata piersi też nie była straszna, bo najważniejsze było to, żeby żyć. Żeby moje dzieci nie zostały sierotami... — tłumaczy Alicja.

Pracowałem 20 lat, by tu dotrzeć
Kontrakt Michała Probierza ma obowiązywać do końca eliminacji mistrzostw świata w 2026 roku. - Proszę o możliwość spokojnej pracy, bo naszym celem jest awans do mistrzostw Europy - podkreślił nowy selekcjoner biało-czerwonych.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl