Młodzi piłkarze przetestowali nową murawę na Dajtkach najlepiej jak umieli

2023-09-21 08:30:00(ost. akt: 2023-09-20 16:28:57)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Młodzi piłkarze rywalizowali na boisku przy Szkole Podstawowej nr 18. To była okazja, by dobrze przetestować nowo wyremontowany obiekt.
Nie tylko uczniowie szkoły, na terenie której jest zlokalizowane, ale także młodsi i starsi zawodnicy szkółek piłkarskich oraz olsztyńskich klubów. Z boiska przy ul. Żytniej korzystają tysiące piłkarek i piłkarzy.

Niedawno zakończone prace związane z całkowitą modernizacją obiektu to doskonała okazja do przetestowania jego możliwości. W środowej (20 września) I edycji turnieju 18-tka Cup rywalizowali młodzi gracze reprezentują trzy ośrodki: Szkołę Podstawową nr 18, Akademię Piłkarską Marcin Kuś oraz KKS Warmię Olsztyn.

— Niezwykle cieszę się, że możemy oglądać Was dziś na tym odnowionym stadionie — mówił podczas otwarcia zawodów prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. — Jako samorząd staramy się stwarzać naszym dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki do uprawiania sportu. W planach jest także utworzenie centrum szkoleniowego na obiektach przy al. Sybiraków.

Najlepszymi drużynami 18-tka Cup okazały się zespoły gospodarzy.

Zwyciężyła pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 18, a na drugim miejscu rywalizację zakończył drugi zespół. Kolejne pozycje zajęły AP Marcin Kuś oraz Warmia.

Obiekt w Dajtkach to jedyne pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią w Olsztynie, z którego korzysta młodzież. Zostało tak przebudowane, by spełniało wymagania zawarte w podręczniku licencyjnym dla klubów IV ligi i niższych klas. Dzięki temu mogą się tam odbywać mecze rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.


W środowym (20 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Przystanek MPK i tramwajowyOlsztyn stracił ponad milion
Atak hakerski sparaliżował Olsztyn. Ile straciło na nim miasto? Jak się zabezpieczy? Na jakim etapie jest śledztwo? I dlaczego, po prawie trzech miesiącach, nie działa jeszcze strona Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie?

Znamy koszt remontu wiaduktu przy rondzie Bema
Wiadukt im. Powstańców Węgierskich 1956 roku w Olsztynie wymaga remontu. Strategiczny dla komunikacji miasta most w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy może obniżyć swoją nośność.

Rząd przyjął uchwałę w sprawie sytuacji na Lampedusie
Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie sytuacji na Lampedusie. "Chcemy wysłać wyraźny sygnał przestrogi, bo Lampedusa jest taką przestrogą. Cała Europa, cała UE może wyglądać jak Lampedusa, jeśli będziemy brnęli w te same błędy" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl