24-letni "kurier" z Ukrainy zatrzymany. W swoim bagażniku przewoził grupę migrantów

2023-09-20 20:04:32(ost. akt: 2023-09-20 16:31:00)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG w ramach wsparcia Podlaskiego OSG, w powiecie suwalskim zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. 24-letni Ukrainiec przewoził 6 migrantów.
We wtorek (19 września) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach i z Wydziału Zabezpieczenia Działań W-MOSG zatrzymali do kontroli drogowej mazdę.

Pojazdem na polskich tablicach rejestracyjnych kierował 24-letni Ukrainiec.

W aucie znajdowało się 3 obywateli Iranu. Kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej zajrzeli do bagażnika samochodu, ujawnili jeszcze 3 Irańczyków.

Fot. Straż Graniczna

Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski i nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju.

Kurierem z Ukrainy i Irańczykami zajęli się funkcjonariusze z POSG.

Komendant PSG w Augustowie wydał decyzję zobowiązującą przewoźnika do powrotu do swojego kraju i zakaz wjazdu do Polski i krajów Schengen na okres 10 lat.

Ponadto 24-latek usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


W środowym (20 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Przystanek MPK i tramwajowyOlsztyn stracił ponad milion
Atak hakerski sparaliżował Olsztyn. Ile straciło na nim miasto? Jak się zabezpieczy? Na jakim etapie jest śledztwo? I dlaczego, po prawie trzech miesiącach, nie działa jeszcze strona Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie?

Znamy koszt remontu wiaduktu przy rondzie Bema
Wiadukt im. Powstańców Węgierskich 1956 roku w Olsztynie wymaga remontu. Strategiczny dla komunikacji miasta most w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy może obniżyć swoją nośność.

Rząd przyjął uchwałę w sprawie sytuacji na Lampedusie
Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie sytuacji na Lampedusie. "Chcemy wysłać wyraźny sygnał przestrogi, bo Lampedusa jest taką przestrogą. Cała Europa, cała UE może wyglądać jak Lampedusa, jeśli będziemy brnęli w te same błędy" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl