76-letni olsztynianin dał się oszukać metodą na "brokera giełdowego". Stracił sporą sumę pieniędzy

2023-09-21 08:13:03(ost. akt: 2023-09-21 08:13:58)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania. W tym przypadku przestępca podszył się pod brokera giełdowego i oferując szybkie pomnożenie pieniędzy, zyskał dostęp do konta pokrzywdzonego. Tym sposobem mieszkaniec Olsztyna stracił sporą sumę pieniędzy.
W poniedziałek (18 września) do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się 76-latek, który poinformował, że padł ofiarą oszustów.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w sierpniu skontaktował się z nim za pośrednictwem jednego z komunikatorów mężczyzna podający się za brokera giełdowego.

Oszust zaoferował szybki zysk poprzez inwestowanie na giełdzie. Rzekomy makler na podstawie przekazanych przez mężczyznę danych, założył w jego imieniu konto giełdowe, a następnie polecił przekazanie pierwszej wpłaty. Ponadto oszust poinstruował, aby 76-latek zainstalował aplikację, umożliwiającą dostęp zdalny rzekomemu maklerowi do jego komputera.

Okazało się, że przestępca w ten sposób zyskał również dostęp do konta seniora – wielokrotnie nakłaniając na kolejne przelewy w celu pomnożenia inwestycji na giełdzie.

Mężczyzna zrozumiał, że padł ofiarą oszustwa, dzięki członkowi swojej rodziny. Jednak było już za późno.

Łączna wartość strat to ponad 15 tysięcy złotych.