Ludzie Tuska, byli komuniści, piszą donos na Polskę. Członkowie PO o rodowodzie solidarnościowym walczący z komuną-czy nadal możecie popierać Tuska?

2023-09-19 18:28:52(ost. akt: 2023-09-19 21:59:05)

Autor zdjęcia: PAP/Marcin Kmieciński, Leszek Szymański, Grzegorz Michałowski

Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz oraz Leszek Miller napisali pismo do Ursuli von der Leyen. Europosłowie sugerują podjęcie działań restrykcyjnych wobec Polski.
Dwóm z trzech tych ludzi, działającym teraz przeciwko suwerennemu rządowi Polski i zdecydowanej większości woli narodu polskiego, Donald Tusk umożliwił dostanie się do parlamentu europejskiego. Donald Tusk, człowiek, który reanimował bohaterów komunizmu i włączył ich do bieżącej polskiej polityki poprzez umieszczenie ich na listach wyborczych, stoi na czele Platformy Obywatelskiej. Co na to członkowie PO o rodowodzie solidarnościowym walczący z komuną? Czy nie wystarczy Wam tego „plucia w twarz" przez Tuska? Robienia z Was pośmiewiska, nie liczenia się z Waszą godnością i wartościami? Czy postąpicie z honorem tak jak walczyliście z wielkim honorem z komuną? Nie popierajcie PIS-u jak mu nie wierzycie. To jest postawa ok. Ale zadajcie sobie pytanie czy nadal możecie popierać Tuska? Panie Andrzeju (Seweryn) kogo popierasz? Po to emigrowałeś w komunie do Francji żeby teraz komunistów popierać? O tym chcesz wnukowi czy dzieciom powiedzieć?

Donos na Polskę


Przedstawiciele polskiej opozycji ostro atakowali Polskę w Parlamencie Europejskim. Zaznaczali, że demokratyczne państwo musi przestrzegać prawa, a rząd PiS łamie konstytucję. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że 19 października to rocznica zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki i gdy w Polsce szalał komunizm, niektórzy politycy opozycji – dziś pouczający demokratycznie wybrany rząd – stali wówczas po tej drugiej stronie. „Tylko komuniści potrafią patrzeć w oczy i tak bezmyślnie ignorować fakty” – można przeczytać w internetowych komentarzach.

Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz oraz Leszek Miller napisali pismo do Ursuli von der Leyen. Europosłowie zawracają się w nim z pytaniem, czy Komisja Europejska miała informacje o polskiej aferze wizowej. Chcą również wiedzieć, jakie działania przeciw temu procederowi wdrożyła Bruksela.