W Stawigudzie najdroższe domy i działki, zaraz za nią Gietrzwałd

2023-09-19 10:27:51(ost. akt: 2023-09-19 22:27:13)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

W życiu każdego człowieka nadchodzi taka chwila, kiedy pochyla się nad pytaniem o swoją przyszłość. Często w tym kontekście pojawia się myśl o nabyciu nowego mieszkania, domu lub działki. Jak obecnie wyglądają ceny w Olsztynie i okolicznych gminach?
Po decyzji o kupnie mieszkania, domu albo działki nadchodzi baczne obserwowanie cen, szukanie wymarzonej okolicy z ofertami pracy albo dobrym dojazdem do niej.

Według portalu nieruchomosci-online.pl kupujący najpierw powinien zwrócić uwagę na okolicę. Czy ta, którą wybiera teraz i spełnia jego wszystkie kryteria będzie taka również za kilka lat. Później zweryfikować dostęp do technologii jakie czekają na kupującego, takie jak ogrzewanie czy jego alternatywne źródła. Na koniec interesant mimo wszystko, powinien pomyśleć o swoich potrzebach zdrowotnych i osobistych.

Portal przygotował zestawienie cen za metr kwadratowy mieszkania, domu i działki w Olsztynie i najbliższych gminach.

Nie będzie to niespodzianką, że najwyższe ceny za metr kwadratowy w domu w okolicy Olsztyna są w gminie Stawiguda. Średnia cena za m/kw w sierpniu wynosiła 6 797 złotych, a ceny wahają się od 5 060 do 9 110 złotych.

Tuż za gminą Stawigudą ku zaskoczeniu nie ma Olsztyna, natomiast jest gmina Gietrzwałd. Tam, średnie ceny w sierpniu wynoszą 6 487 złotych za metr kwadratowy, a ceny wahają się tam od 5 060 do 9 110 złotych. Najtańsze domy można kupić w Dobrym Mieście.

Dopiero na trzecim miejscu uplasował się Olsztyn, gdzie cena za metr kwadratowy domu wynosi 6 196 złotych w sierpniu i od 4 380 do 8 500 złotych średnio.

Najdroższe mieszkania są w Olsztynie i Dywitach. Ich cena za metr kwadratowy w sierpniu wynosiła ponad 7 tysięcy złotych. Na trzecim miejscu jest Olsztynek, gdzie cena za metr wynosi 6 283 złotych.

Stawiguda ma również najdroższe działki w okolicy Olsztyna. Okazuje się, że metr kwadratowy działki tam wynosi 209 złotych. Prześciga ją tylko Olsztyn, gdzie za m/kw działki trzeba zapłacić 312 złotych. Najniższe ceny są zdecydowanie w Barczewie i Olsztynku. Tam ceny przewyższają nieco 100 złotych.

źródło: nieruchomosci-online.pl


We wtorkowym (19 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Plac Dunikowskiego kwiecień 2018Co po „szubienicach”?
Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację wojewodzie warmińsko-mazurskiemu Arturowi Chojeckiemu, który nakazał władzom Olsztyna usunięcie Pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej. Teraz podstawowym stało się pytanie: co ma powstać w miejscu „szubienic” na placu Dunikowskiego.

To młodzież jest przyszłością
Chcę, żeby młodzież miała głos, by moi rówieśnicy mogli mówić o swoich problemach, wyrażać swoje opinie i podejmować inicjatywy — mówi Wojciech Wasilewski, który zainicjował stworzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Braniewskiego.

Za 900 złotych odpiszesz 6 punktów karnych
900 złotych, tyle w Olsztynie i Elblągu będzie kosztować szkolenie, które pozwoli odpisać 6 punktów karnych z konta kierowcy. W Elblągu pierwsze zajęcia planowane są już w najbliższa środę, a w Olsztynie w weekend.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl