Dzień bez samochodu. Polregio przygotowało wielką niespodziankę dla swoich pasażerów

2023-09-18 18:45:20(ost. akt: 2023-09-18 15:33:55)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już niedługo Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wśród tych dni również Dzień bez Samochodu. W związku z tym, Polregio przygotował specjalną ofertę dla swoich pasażerów.
Dni 16-22 września to Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. A w piątek (22 września) obchodzony jest Dzień bez Samochodu.

To inicjatywa, której nadrzędnym celem jest zachęcenie użytkowników transportu do wyboru ekologicznych form przemieszczania się i zmiany niekorzystnych przyzwyczajeń komunikacyjnych.

Z tej okazji, Warmińsko-Mazurski Zakład Polregio przygotował na piątek specjalną ofertę. Tego dnia pasażerowie będą mieli możliwość bezpłatnego przejazdu w Miejskim Obszarze Funkcjonowania Olsztyna, czyli w relacjach ograniczonych stacjami:

— Olsztyn Główny - Jonkowo
— Olsztyn Główny - Biesal
— Olsztyn Główny - Gryźliny
— Olsztyn Główny - Marcinkowo
— Olsztyn Główny - Barczewo

Podróżni tych przejazdów nie będą musieli okazywać żadnych dodatkowych dokumentów.


W poniedziałkowym (18 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Żołnierze z Ostródy z chorągwią Wojska Polskiego
Wojsko na dobre wróciło do Ostródy. Żołnierze 2 Batalionu Czołgów wchodzącego w skład 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego otrzymali chorągiew Wojska Polskiego.

„Jesienny Ogień” na mazurskim poligonie
Wojsko Polskie musi być silne po to, żeby bronić każdego skrawka polskiej ziemi – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak podczas imprezy o nazwie „Jesienny Ogień”, która odbyła się na poligonie w Orzyszu.

W Warmia Towers jest 213 mieszkańWarmia Towers: mieszkańcy są zadłużeni na ponad 850 tysięcy
Gdy w 2014 roku powstały wieżowce Warmia Towers, były to najwyższe budynki w Olsztynie. Mają po 13 pięter, ponad 200 mieszkań i… problem. Mieszkańcy, którzy tworzą tam wspólnotę mieszkaniową, wyliczyli, że są zadłużeni na ponad 850 tys. zł.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl