Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali dwóch kurierów z Łotwy. Obaj próbowali przewieźć do Polski grupę migrantów

2023-09-18 16:15:50(ost. akt: 2023-09-18 15:33:27)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG w ramach wsparcia Podlaskiego OSG, w powiecie suwalskim zatrzymali do kontroli drogowej citroena i volvo. W pojazdach ujawniono 10 nielegalnych migrantów.
W sobotę (16 września), funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali do kontroli drogowej volvo, na łotewskich numerach rejestracyjnych.

Fot. Straż Graniczna

Kierowcą był 25-letni Łotysz. Mężczyzna przewoził 3 Syryjczyków.

Następnego dnia funkcjonariusz SG z komendy oddziału i z PSG w Dubeninkach zatrzymali do kontroli drogowej citroena, na angielskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą również był Łotysz. 44-latek autem wiózł 2 obywateli Indii i 5 Afgańczyków.

Fot. Straż Graniczna

Podróżni przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju.

Fot. Straż Graniczna

Zarówno kurierami jak i cudzoziemcami zajęli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak.


W poniedziałkowym (18 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Żołnierze z Ostródy z chorągwią Wojska Polskiego
Wojsko na dobre wróciło do Ostródy. Żołnierze 2 Batalionu Czołgów wchodzącego w skład 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego otrzymali chorągiew Wojska Polskiego.

„Jesienny Ogień” na mazurskim poligonie
Wojsko Polskie musi być silne po to, żeby bronić każdego skrawka polskiej ziemi – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak podczas imprezy o nazwie „Jesienny Ogień”, która odbyła się na poligonie w Orzyszu.

W Warmia Towers jest 213 mieszkańWarmia Towers: mieszkańcy są zadłużeni na ponad 850 tysięcy
Gdy w 2014 roku powstały wieżowce Warmia Towers, były to najwyższe budynki w Olsztynie. Mają po 13 pięter, ponad 200 mieszkań i… problem. Mieszkańcy, którzy tworzą tam wspólnotę mieszkaniową, wyliczyli, że są zadłużeni na ponad 850 tys. zł.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl