Panie z Olsztynka i Dywit będą mogły wziąć udział w bezpłatnych badaniach

2023-09-18 16:45:32(ost. akt: 2023-09-18 15:32:35)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Regularne badania mogą uratować życie, zwłaszcza jeśli pacjent jest w grupie ryzyka. Co 6 miesięcy powinno wykonywać się kontrolne badania, jednak dla wszystkich mieszkanek, które nie miały wcześniej czasu, LUX MED Diagnostyka umożliwia to w ich miejscowościach.
LUX MED Diagnostyka przy dofinansowaniu NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi stworzył akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla mieszkanek powiatu olsztyńskiego.

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział panie od 50 do 69 roku życia, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1, BRCA2).

To również panie, które w tamtym roku otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Najbliższe badania będzie można wykonać w dwóch miejscowościach w powiecie olsztyńskim.

W czwartek (28 września) w Dywitach od godz. 10 do 16 przy Urzędzie Gminy (ul. Olsztyńska 32).

W piątek (29 września) w Olsztynku od godz. 8.30 do 15 przy Ośrodku Zdrowia (ul. F. Chopina 11).

Ważne jest to, że nie trzeba być mieszkanką tych miejscowości, żeby móc skorzystać z możliwości badania. Nie potrzebne jest również żadne skierowanie lekarskie. Wystarczy się zarejestrować pod numerem tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez internetowy formularz.


W poniedziałkowym (18 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Żołnierze z Ostródy z chorągwią Wojska Polskiego
Wojsko na dobre wróciło do Ostródy. Żołnierze 2 Batalionu Czołgów wchodzącego w skład 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego otrzymali chorągiew Wojska Polskiego.

„Jesienny Ogień” na mazurskim poligonie
Wojsko Polskie musi być silne po to, żeby bronić każdego skrawka polskiej ziemi – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak podczas imprezy o nazwie „Jesienny Ogień”, która odbyła się na poligonie w Orzyszu.

W Warmia Towers jest 213 mieszkańWarmia Towers: mieszkańcy są zadłużeni na ponad 850 tysięcy
Gdy w 2014 roku powstały wieżowce Warmia Towers, były to najwyższe budynki w Olsztynie. Mają po 13 pięter, ponad 200 mieszkań i… problem. Mieszkańcy, którzy tworzą tam wspólnotę mieszkaniową, wyliczyli, że są zadłużeni na ponad 850 tys. zł.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl