Kalendarz najważniejszych wyprzedaży i promocji w 2023 roku

2023-09-17 20:50:52(ost. akt: 2023-09-17 20:51:38)   Artykuł sponsorowany
Wyprzedaże są tym, na co wszyscy czekamy! Nic dziwnego - to okazja na tańsze zakupy lub dodatkowe bonusy. Sprawdźmy więc, jak wygląda kalendarz wyprzedaży w drugiej połowie 2023 roku. Zastanowimy się też, czy czy wyprzedaże i promocje z różnych okazji rzeczywiście pozwalają zaoszczędzić. Na koniec przedstawimy też kilka skutecznych sposobów na to, jak wydawać mniej podczas zakupów.
Kalendarz najważniejszych wydarzeń w 2023 roku
Promocje w sklepach właściwie niemal przez cały rok. Warto jednak czekać na konkretne wyprzedaże. Często są związane z różnymi okazjami - premierą produktu, rocznicą działania sklepu lub po prostu konkretną datą w trakcie roku. Dziś zajmiemy się właśnie kalendarzem wydarzeń w 2023 roku. Niektóre dni, jak choćby popularny Black Friday, są doskonałą okazją na zrobienie zakupów w niższej cenie. Klienci ruszają wtedy do sklepów, także tych internetowych. Sprzedawcy muszą więc przygotować dla nich naprawdę dobre okazje. Wiedzą, że większość kupujących porównuje ceny w różnych klepach. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych wydarzeń w ostatnich kilku miesiącach 2023 roku. Spiesz się, niektóre promocje są limitowane, więc warto dodać je do swojego kalendarza zakupowego!

Black Friday (24 listopada 2023)
Czarny piątek to od wielu lat synonim niskich cen. Wiele osób już na wiele tygodni przed ogłoszeniem promocji na  Black Friday rezygnuje z jakichkolwiek większych zakupów (np. elektroniki), czekając na prawdziwe okazje. Sprzedawcy o tym wiedzą, często oferując w tym dniu przedmioty w absurdalnie niskich cenach! Black Friday zawsze odbywa się w ostatni piątek listopada. To świetna okazja, aby wyposażyć się w prezenty świąteczne.

Cyber Monday (27 listopada 2023)
Tradycja zakupów w Czarny Piątek okazała się na tyle dużym sukcesem, że sprzedawcy postanowili stworzyć jeszcze jeden “promocyjny” dzień. Cyber Monday to kolejny poniedziałek, a w porównaniu z Black Friday promocje dotyczą głównie elektroniki (lub po prostu zakupów przez Internet).

Andrzejki (29 listopada 2023)
Andrzejki nie są być może tak popularnym dniem w kalendarzu wyprzedaży, jak Cyber Monday i Czarny Piątek. Polscy sprzedawcy zwykle przygotowują jednak w ten dzień obniżki i promocje. Tradycję obchodzenia Andrzejek, czy związane z nimi wróżby i zabawy, mamy po prostu we krwi!

Mikołajki (6 grudnia 2023)
6 grudnia każdego roku jest datą wyczekiwaną nie tylko przez dzieci. Jeśli, wcielając się w rolę Mikołaja, nie zdążysz zrobić zakupów na przykład podczas Black Friday, w Mikołajki również możesz liczyć na liczne promocje w wielu sklepach!

Czy duże wyprzedaże gwarantują niższą cenę?
Oczywiście, nie zawsze szumnie ogłaszana promocja rzeczywiście oznacza atrakcyjną cenę. W dni kojarzone z wyprzedażami wielu klientów poluje na okazje i sprawdza ceny w wielu miejscach. Dziś w sieci jest sporo wyszukiwarek i porównywarek cen, przydatna jest też obowiązkowa od początku 2023 roku informacja o najniższej cenie z ostatnich 30 dni.

O czym warto pamiętać przed zakupem produktu w promocji?
Robiąc zakupy w Internecie, szczególnie jeśli produkt ma kuszącą cenę, warto pamiętać o kilku kwestiach. Dobrą praktyką jest porównanie cen w innych sklepach. Sprawdzajmy przy tym wyłącznie rzetelne sklepy, których markę kojarzymy. U małych sprzedawców co prawda ceny czasem bywają nieco niższe, narażamy się jednak na potencjalne problemy, choćby z uznaniem reklamacji lub zwrotem produktu. Nie zawsze warto wybierać sklep, w którym dany produkt ma najniższą cenę. Wielu sprzedawców oferuje bowiem dodatkowe usługi i bonusy - rozszerzoną gwarancję, darmową wysyłkę czy dodatkowy produkt w gratisie. Wartościowa jest też możliwość sprawdzenia produktu w salonie stacjonarnym - tam nie tylko sprawdzimy konkretną rzecz, możemy też liczyć na pomoc doradców.