Dla dobrej wody w Dobrym Mieście

2023-09-17 11:33:53(ost. akt: 2023-09-18 09:43:16)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Blisko dwa miliony złotych otrzymała Gmina Dobre Miasto na odwiert studni głębinowych w miejscowości Smolajny i Wichrowo oraz na wyposażenie Stacji Uzdatniania Wody w Praslitach w nadziemny zbiornik retencyjny. To środki z rozstrzygniętej właśnie VI Edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich.
Tę dobrą wiadomość w sobotę (16 września) w formie symbolicznej promesy na ręce burmistrza Dobrego Miasta Jarosława Kowalskiego i prezes Zakład Usług Wodnych w Dobrym Mieście Agaty Wagner-Mioduszewskiej przekazała wiceminister Rozwoju i Technologii, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw Olga Semeniuk - Patkowska.

Fot. archiwum prywatne

— Cieszę się, że mogłam kolejny raz skutecznie uczestniczyć w działaniach na rzecz rozwoju Dobrego Miasta.Tereny popegeerowskie potrzebują ogromnego wsparcia i nasz rząd robi wszystko, by systematycznie ta pomoc była realizowana — powiedziała wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk - Patkowska.

Fot. archiwum prywatne

— Ten znaczny zastrzyk finansowy pozwoli na unowocześnienie sieci wodociągowej. Z kolei to pomoże ulepszyć komfort życia naszych mieszkańców. Rozwiązanie będzie też służyło przyszłym przedsiębiorcom. Dziękuję pani minister za to, że kolejny raz wsparła nas w staraniach o fundusze i to na inwestycję kluczową dla naszej całej gminy — podkreślił burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski.

Fot. archiwum prywatne

— Ta inwestycja to gwarancja jak najwyższego poziomu naszych usług. Sprawi, że będziemy mogli dostarczyć naszym mieszkańcom wodę jak najlepszej jakości — powiedziała prezes Zakładu Usług Wodnych w Dobrym Mieście Agata Wagner - Mioduszewska, dziękując razem z obecnymi na spotkaniu mieszkańcami minister Oldze Semeniuk - Patkowskiej za pomoc.

Fot. archiwum prywatne

Fot. archiwum prywatne

Fot. archiwum prywatne