Trzy zarzuty zabójstwa i dwa kazirodztwa po ujawnieniu zwłok trzech noworodków

2023-09-17 09:20:08(ost. akt: 2023-09-17 09:21:37)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Prokuratura postawiła trzy zarzuty zabójstwa i dwa kazirodztwa 54-letniemu Piotrowi G. po ujawnieniu szczątków trzech noworodków zakopanych w piwnicy domu w Czernikach na Kaszubach. Wcześniej jego córka, 20-letnia Paulina, usłyszała zarzuty dwóch zabójstw i kazirodztwa.
Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział PAP w sobotę, że zatrzymany 54-latek usłyszał pięć zarzutów: trzy zabójstwa noworodków i dwa kazirodztwa.

Zarzuty kazirodztwa dotyczą dwóch córek, z którymi miał współżyć mężczyzna. Wcześniej jego córka, 20-letnia Paulina, usłyszała trzy zarzuty: dwa dotyczące zabójstw noworodków i jeden kazirodztwa.

W piątek w piwnicy domu we wsi Czerniki na Kaszubach odkryto szczątki pierwszych dwóch noworodków. Trzecie szczątki policjanci wykopali w sobotę przed południem.

Na miejscu nadal trwają policyjne czynności. W związku ze zbrodnią policja zatrzymała 54-letniego Piotra G. i jego 20-letnią córkę. Oboje usłyszeli zarzuty w sobotę. "Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień podejrzanych" - powiedział PAP prokurator Duszyński.

W niedzielę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok noworodków. Prokuratura też zdecyduje, czy wobec podejrzanych będzie kierować wnioski o tymczasowy areszt.

źródło: PAP
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl