Cykl wydarzeń dla Majki rozpoczął charytatywny bieg i nordic walking [ZDJĘCIA]

2023-09-15 20:24:32(ost. akt: 2023-09-15 20:33:29)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Bieg charytatywny, turnieje piłki, fintess — sportowych wydarzeń w ramach akcji "Wspieramy Majkę" jest sporo. Pierwsza już się odbyła.
Maja, uczennica nowomiejskiej "Dwójki", mieszkanka Pacółtowa, ma dopiero 11 lat, w październiku 2022 roku stwierdzono u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Choroba Majki wymusiła na całej rodzinie reorganizację życia codziennego i zmieniła bardzo ich sytuację finansową, a kontynuacja leczenia potrwa jeszcze rok.

Na szczęście cała masych ludzi o wielkich sercach postanowiła Majce i jej bliskim pomóc. Poza internetową zbiórką i licytacjami, w ramach pomocy dla Mai z Pacółtowa, odbędzie się szereg imprez charytatywnych.

Charytatywny trening biegowy (5km) i marsz nordic walking (4km) — na dobry początek. W piątkowy wieczór, na odcinku Mszanowo - Piastowska, było kolorowo i radośnie. Mnóstwo osób biegło lub maszerowało. Wszystko po to, aby wesprzeć akcję dla Majki....i zjeść na przystani kajakowej kiełbaskę. Każdy uczestnik na mecie otrzymał medal.

16 września na hali MOSiR w Nowym Mieście odbędzie się charytatywny turniej siatkówki, wpisowe minimum 150 zł. od drużyny. Szczegóły na facebookowym profilu "Wspieramy Majkę". 17 września odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej. Szczegóły pod numerem telefonu 516 590 007.
Tego samego dnia na stadionie MOSiR zaplanowano charytatywny maraton fitness. Początek o godz. 13:00. Wpisowe 20 zł. płatne na miejscu, będzie darmowy posiłek i darmowy upominek. Spotkanie poprowadzą: Karina Angowska, Dorota Pawłowska i Dorota Dreszler.

Niedziela 17 września to Miejski Festyn Charytatywny na nowomiejskim stadionie. Początek o godz. 14:00. Po oficjalnym otwarciu, na scenie wystąpią: Exces (karaoke, godz. 15:30), 16:00 Patryk Żywczyk, 17:00 De Kolt, 18:00 CI-HO, 19:00 Mirosław Deredas i przyjaciele. Podczas trwania festynu będą atrakcje dla dzieci, zabawy z animatorem, lekcje malarstwa, kącik malucha, malowanie twarzy, warkoczyki, balony z helem, kiermasz gadżetów, pchli targ, loterie fantowe, fotograf, bajkowe postacie, pokaz motocykli "Kompresja", zabytkowe i sportowe auta, strefa gastronomiczna.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasy i pomocy Majce.


red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl