Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

2023-09-16 08:00:00(ost. akt: 2023-09-15 14:42:59)

Autor zdjęcia: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Specjaliści w zakresie nauk i technologii rolniczych oraz przemysłu rolno-spożywczego z Korei Południowej przyjechali z wizytą na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Z władzami Uczelni rozmawiali o kierunkach potencjalnej współpracy.
Członkowie delegacji reprezentowali KOAT (Korea Agriculture Technology Promotion Agency), publiczną organizację, która pomaga koreańskim firmom związanym z rynkiem rolniczym, oraz KIET, instytut badawczy, który specjalizuje się w badaniach przemysłowych.

Obszary działań, które obie instytucje podejmują, są zbieżne z tymi, które prowadzi się na UWM, a więc w przyszłości istnieje możliwość nawiązania współpracy.

Fot. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

— Realizujemy podobne badania i wdrożenia, o jakich przedstawiciele strony koreańskiej mówili podczas prezentacji. Mam na myśli szczególnie idee zrównoważonego rozwoju, odnawialne źródła energii, rolnictwo ekologiczne, hodowlę zwierząt czy weterynarię. To są obszary, w których możemy pochwalić się osiągnięciami, więc myślę, że bylibyśmy dobrym partnerem. Z tego co wiem, Koreańczycy są teraz w Polsce na swoistym rekonesansie możliwości i mamy nadzieję, że w przyszłości podejmiemy współpracę, w każdym razie wyraziłem taką gotowość — powiedział “Wiadomościom Uniwersyteckim” UWM dr hab. Paweł Wysocki, prof. UWM, prorektor ds. kształcenia.

W trakcie spotkania goście z Korei Południowej wysłuchali krótkiej prezentacji o Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, a także dowiedzieli się, czym zajmuje się Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM. Byli pod wrażeniem walorów przyrodniczych Kortowa oraz rozmachu, z jakim działa Uczelnia.

Fot. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

— Jestem bardzo wdzięczny za zaproszenie i bardzo się cieszę, że mogę tutaj być. Zajmujemy się technologiami rolniczymi oraz wspieraniem startupów, zatem wizyta na Uniwersytecie, który się tym zajmuje, jest bardzo cenna. Zarówno my, jak i państwo tworzymy nowe technologie, opracowujemy nowe patenty i ich komercjalizację, więc jestem przekonany, że w przyszłości podejmiemy współpracę w tym zakresie — powiedział dr Shin-Ho Kang, dyrektor wydziału venture i startupów.

Po spotkaniu delegacja z Korei Południowej udała się na zwiedzanie Uniwersytetu, w tym pracowni i laboratoriów.

źródło: UWM


W weekendowym (15-17 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Stało się. Mamy Regionalne Biuro PARP
W Olsztynie zostało otwarte Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które ma być wsparciem dla przedsiębiorców. Jego utworzenie zapowiedziała w maju Olga Semeniuk- Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii.

Mistrz Polski Kuba Wilczak z ojcem i trenerem Szymonem WilczakiemCoraz lepszy mistrz Polski z Olsztyna
Na początku września w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie i barberingu. Zawody odbyły się podczas targów Beauty Forum Hair. Kuba Wilczak z Olsztyna wrócił z tytułem mistrza i złotym pucharem.

Budują nową oś zła?
Wizyta dyktatora Korei Północnej Kim Dzong Una u prezydenta Rosji Władimira Putina budzi skojarzenia z osią zła i okresem zimnej wojny, kiedy oba kraje blisko współpracowały przeciw Zachodowi. Formalnie Kreml ma pomóc w budowie nowych satelitów dla Pjongjangu.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl