Seniorka nie pamiętała swojego adresu. Pomogli jej strażnicy miejscy z Olsztyn

2023-09-17 10:00:00(ost. akt: 2023-09-16 10:35:37)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Olsztynie

O tym, że słabszym i tym w potrzebie należy zawsze pomagać wiedzą doskonale funkcjonariusze ze straży miejskiej w Olsztynie. Udowodnili to w ostatnim czasie, kiedy to pomogli zagubionej seniorce i niepełnosprawnemu mężczyźnie.
W czwartek (14 września) wieczorem, dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie zaniepokojonego mieszkańca.

Z treści rozmowy wynikało, że po al. Obrońców Tobruku porusza się starsza osoba i wygląda na zagubioną.

Patrol natychmiast udał się na miejsce, żeby pomóc 70-latce, która w trakcie rozmowy z mundurowymi podała swoje dane. Niestety, nie pamiętała swojego adresu zamieszkania.

Strażnicy ustalili, gdzie mieszka kobieta i odwieźli ją w ustalone miejsce. 70-latkę odebrał syn, który przyznał, że kobieta miewa problemy z pamięcią.

Kilka dni temu strażnicy również pomogli niepełnosprawnemu seniorowi, któremu zepsuł się wózek elektryczny i nie był w stanie wrócić do domu.

Funkcjonariusze wspólnie z wolontariuszem PCK przewieźli mężczyznę i wózek z Lasu Miejskiego do miejsca zamieszkania.

Straż miejska przypomina, że w przypadku zauważenia osób starszych, które znajdują się w niestandardowych dla nich okolicznościach, nie można być obojętnym. Aby pomóc wystarczy powiadomić dyżurnego straży miejskiej dzwoniąc pod numer 986.


W weekendowym (15-17 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Stało się. Mamy Regionalne Biuro PARP
W Olsztynie zostało otwarte Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które ma być wsparciem dla przedsiębiorców. Jego utworzenie zapowiedziała w maju Olga Semeniuk- Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii.

Mistrz Polski Kuba Wilczak z ojcem i trenerem Szymonem WilczakiemCoraz lepszy mistrz Polski z Olsztyna
Na początku września w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie i barberingu. Zawody odbyły się podczas targów Beauty Forum Hair. Kuba Wilczak z Olsztyna wrócił z tytułem mistrza i złotym pucharem.

Budują nową oś zła?
Wizyta dyktatora Korei Północnej Kim Dzong Una u prezydenta Rosji Władimira Putina budzi skojarzenia z osią zła i okresem zimnej wojny, kiedy oba kraje blisko współpracowały przeciw Zachodowi. Formalnie Kreml ma pomóc w budowie nowych satelitów dla Pjongjangu.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl