Zakończył się remont Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach

2023-09-15 17:00:33(ost. akt: 2023-09-15 16:01:29)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach zakończył remont, na który otrzymał 1 344 935 zł. Również na jego codzienne funkcjonowanie każdego roku placówka otrzymuje środki z budżetu państwa.
To ważne wydarzenie dla mieszkańców Dźwierzut i okolic, ponieważ remont tego miejsca, który pełni tak istotną rolę społeczną, był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Kwota 1 344 935 złotych to znacząca suma, która przyczyniła się do poprawy warunków życia i pracy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.

Placówka funkcjonuje od 19 października 2018 roku i oferuje wsparcie dla osób z różnymi potrzebami.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach to miejsce przeznaczone zarówno dla osób przewlekle psychicznie chorych, jak i tych z niepełnosprawnością intelektualną.

To miejsce, które stworzone zostało z myślą o zapewnieniu pomocy i wsparcia dla 50 osób na pobyt dzienny.

Budynek placówki, w którym przeprowadzono remont, ma 909 m kw. powierzchni całkowitej.

— Mam nadzieję, że pamiątkowy obraz Mikołaja Kopernika, który dziś przywiozłem zawiśnie na jednej ze ścian wyremontowanego domu — powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Wojewoda nie krył swojego zadowolenia z możliwości udzielenia wsparcia finansowego na ten projekt, mając nadzieję, że odnowiony Środowiskowy Dom Samopomocy będzie miejscem, w którym uczestnicy znajdą jak najlepsze warunki do rozwoju i integracji społecznej.


W weekendowym (15-17 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Stało się. Mamy Regionalne Biuro PARP
W Olsztynie zostało otwarte Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które ma być wsparciem dla przedsiębiorców. Jego utworzenie zapowiedziała w maju Olga Semeniuk- Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii.

Mistrz Polski Kuba Wilczak z ojcem i trenerem Szymonem WilczakiemCoraz lepszy mistrz Polski z Olsztyna
Na początku września w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie i barberingu. Zawody odbyły się podczas targów Beauty Forum Hair. Kuba Wilczak z Olsztyna wrócił z tytułem mistrza i złotym pucharem.

Budują nową oś zła?
Wizyta dyktatora Korei Północnej Kim Dzong Una u prezydenta Rosji Władimira Putina budzi skojarzenia z osią zła i okresem zimnej wojny, kiedy oba kraje blisko współpracowały przeciw Zachodowi. Formalnie Kreml ma pomóc w budowie nowych satelitów dla Pjongjangu.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl