Kiedyś chciał walczyć sam na dziesięciu. Teraz Boro z olsztyńskiego Zatorza zawalczy w oktagonie

2023-09-16 15:00:00(ost. akt: 2023-09-15 14:47:47)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Było o nim głośno ponad dekadę temu, ale wrócił w wielkim stylu. Rafał "Boro" Borkowski zawalczy na najbliższej gali freak fight Clout MMA 2.
Ostatnio pisaliśmy o możliwej walce Łukasza Gikiewicza z "Daro Lwem" na gali Fame MMA. Jednak były to tylko podejrzenia, które nasuwały się an myśl z wpisów sportowców na Twitterze.

W przypadku Boro to już oficjalne informacje.

Fot. Clout MMA - Facebook

O Rafale Borkowskim w Internecie zrobiło się głośno ponad 10 lat temu, kiedy do sieci wpadł filmik, w którym chłopak pokazując swoje zdolności mówił, że na spokojnie pokonałby nawet dziesięciu przeciwników na raz.

Film długo był na językach nie tylko mieszkańców Olsztyna, ale również regionu.

"Boro" w życiu miał pod górkę. Po wielu problemach z prawem, stwierdził, że chce zacząć zupełnie od nowa. Postanowił wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie zafascynował go na dobre świat MMA.

Przed olsztyńskim fighterem ogromne wyzwanie. Polska usłyszała o nim dzięki jego słynnemu filmikowi i właśnie tak został zapamiętany. Teraz nie będzie już walczył z cieniem. W klatce będzie czekało na niego dziesięciu przeciwników.

Borkowski weźmie udział w zupełnie nowej kategorii stworzonych przez włodarzy gali Lexy Chaplin i Sławomira Peszko. Mowa o Akademii Clout Chaser. Szansa dla każdego, żeby zawalczyć w oktagonie.

Przeciwnicy z Borkowskim zmierzą się na specjalnych zasadach K-1 w małych rękawicach i minutowych zmianach w klatce.

Gala odbędzie się 28 października w Płocku.


W weekendowym (15-17 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Stało się. Mamy Regionalne Biuro PARP
W Olsztynie zostało otwarte Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które ma być wsparciem dla przedsiębiorców. Jego utworzenie zapowiedziała w maju Olga Semeniuk- Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii.

Mistrz Polski Kuba Wilczak z ojcem i trenerem Szymonem WilczakiemCoraz lepszy mistrz Polski z Olsztyna
Na początku września w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie i barberingu. Zawody odbyły się podczas targów Beauty Forum Hair. Kuba Wilczak z Olsztyna wrócił z tytułem mistrza i złotym pucharem.

Budują nową oś zła?
Wizyta dyktatora Korei Północnej Kim Dzong Una u prezydenta Rosji Władimira Putina budzi skojarzenia z osią zła i okresem zimnej wojny, kiedy oba kraje blisko współpracowały przeciw Zachodowi. Formalnie Kreml ma pomóc w budowie nowych satelitów dla Pjongjangu.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl