Czego brakuje w kulturalnej ofercie Olsztyna? Teraz możesz to powiedzieć

2023-09-15 08:30:00(ost. akt: 2023-09-15 08:40:39)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przed nami następna odsłona "Desantu Kultury", którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Twórcy mający oryginalne pomysły mają okazję zaproponować własny projekt kulturalny.
To szansa dla wszystkich, którym być może nie podoba się kulturalna oferta stolicy Warmii i Mazur albo mają pomysł na nowatorskie przedsięwzięcie, podczas którego dzieliliby się swoją pasją i wiedzą z uczestnikami cyklu. Na zgłoszenia organizatorzy będą czekać do 29 września.

— Oferujemy wynagrodzenie, zaplecze logistyczne i wsparcie promocyjne — mówi Karolina Lewandowska z MOK Olsztyn. — Zawartość merytoryczna projektu zależy tylko od autora. Konkurs jest otwarty na jakość, unikatowość i kreatywność. Poszukujemy oddolnych, niezależnych i autentycznych inicjatyw.

Projekt powinien odnosić się do szeroko pojętej kultury i sztuki. Może obejmować zarówno podstawowe dziedziny, jak literatura, teatr, muzyka, sztuki plastyczne, film. Ale nie są wykluczone formy interdyscyplinarne czy performatywne.

Zajęcia będą odbywać się przez siedem miesięcy - między 6 listopada 2023 a 9 czerwca 2024. Realizacja projektu odbywać się będzie w trybie cotygodniowym, minimalnie dwie godziny w tygodniu.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz wzrór umowy można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

W poprzednim roku spośród aż 27 zgłoszonych projektów, do realizacji zostało wybranych pięć. Na swoje zajęcia olsztynian zapraszali: Milena Gauer (Podróż bohaterek), Błazen Jajosz (My z grodu Jakuba), Mary Rumi (Chór ludzki), Roland Bilicki (Gipsy Kings) oraz Szymon Trawiński (Warsztaty tworzenia rekwizytów i strojów cosplay).

Tegoroczny "Desant Kultury" będzie szóstą odsłoną tego cyklu.