Czas na remont fontanny na Starym Mieście w Olsztynie. Gmina szuka wykonawcy

2023-09-14 08:40:49(ost. akt: 2023-09-14 09:19:28)
Fontanna na starówce od lat była jedną z atrakcji turystycznych

Fontanna na starówce od lat była jedną z atrakcji turystycznych

Autor zdjęcia: Archiwum Gazety Olsztyńskiej

Mijające już lato było wyjątkowo upalne. W taki upał szczególnie przydają się fontanny, z których beztrosko tryskają krople chłodnej wody. Niestety fontanna na Starym Mieście w Olsztynie w tym roku nie orzeźwiła tłumów mieszkańców i turystów. Nie wszystko stracone — prawdopodobnie w przyszłym sezonie na starówce znowu usłyszymy przyjemny dźwięk płynącej wody.
Kończący się powoli sezon turystyczny w Olsztynie nie był najłatwiejszy, szczególnie dla osób prowadzących biznes na olsztyńskiej starówce. Głębokie wykopy i głośne prace remontowe bezpośrednio pod Wysoką Bramą nie przyciągały turystów. Nie pomogła również miejska infrastruktura w samym sercu Starego Miasta: Scena Staromiejska błagała o remont a fontanna nawet w największe upały pozostała sucha jak wiór.

To jednak się zmieni. Inwestycja tramwajowa wraz z końcem roku dobiegnie końca, a tereny przed Wysoką Bramą zmienią się nie do poznania. Scena Staromiejska aktualnie przechodzi gruntowny remont, a Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu właśnie ogłosił przetarg na remont fontanny.

Przyszły wykonawca będzie miał dwa tygodnie na przygotowanie dokumentacji projektowej i 5 tygodni na prowadzenie prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fontanna powinna zostać wyremontowana do końca listopada tego roku. Cena nie jest jeszcze znana, ZDZiT czeka na propozycje złożone przez potencjalnych wykonawców.

kg