Olsztyńska biblioteka nagrodzona w ogólnopolskiej akcji

2023-09-13 18:30:04(ost. akt: 2023-09-14 10:56:01)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna/Agnieszka Langowska-Puścian

Jest jedyną biblioteką publiczną w regionie, która znalazła się wśród nagrodzonych w V edycji akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Łącznie laury zdobyły 24 z 2338 biorących udział placówek.
Są nie tylko miejscami, gdzie wypożycza się książki. To również miejsce spotkań, nauki, oryginalnych akcji nie tylko dla lokalnych społeczności. Biblioteki sukcesywnie dostosowują swą ofertę do dynamicznie zmieniającego się odbiorcy.

Na początku czerwca w bibliotecznym ogrodzie filii nr 5 na olsztyńskich Nagórkach wspólnie czytało aż 370 przedszkolaków. Tak wyglądała akcja "Jak nie czytam, jak czytam", której organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

— Filia nr 5 do lektury na świeżym powietrzu zaprosiła dzieci, które często odwiedzają naszą bibliotekę, uczestnicząc w przeróżnych zajęciach i aktywnościach bibliotecznych — mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Krzysztof Dąbkowski. — Frekwencja w tegorocznej akcji zaskoczyła, ale przede wszystkim zachwyciła nasze koleżanki!

Do akcji włączył się szereg przedszkoli ze stolicy Warmii i Mazur. Wśród czytających były dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Śmieszek", Przedszkola Miejskiego Nr 8, Przedszkola Miejskiego Nr 31 oraz Przedszkola Miejskiego Nr 32.


W środowym (13 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Marek Dębski, przedstawiciel firmy Polimex Infrastruktura i Trakcja SACzy inwestycja tramwajowa zostanie ukończona na czas?
Wykonawca drugiej linii tramwajowej w Olsztynie ma nieco ponad miesiąc do ukończenia wszystkich prac. Czasu zostało coraz mniej, a na ulicach miasta ciągle widać ciężki sprzęt budowlany. Czy wykonawca wygra wyścig z czasem?

Emerytury stażowe coraz bliżej
Za sprawą wyborów odżyła sprawa emerytur stażowych, które uzależniają przejście na emeryturę nie od wieku, ale od stażu pracy. Ich wprowadzenie znalazło się w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Czy przybliża to ich wejście w życie?

Pociągi wracają na „stare” linie
W grudniu pojawią się pociągi na dwóch trasach: Olsztyn – Braniewo i Olsztyn – Chorzele. Jest to możliwe dzięki modernizacji obu linii. Co ważne, dzięki tym inwestycjom pociągi pojadą tu dużo szybciej niż wcześniej.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl