Olsztyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców "na podwójnym gazie"

2023-09-13 17:30:53(ost. akt: 2023-09-13 15:13:54)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących, którzy postanowili wybrać się w podróż „na podwójnym gazie”. 65-letni kierujący suzuki „wpadł”, dzięki wzorowej obywatelskiej postawie innych uczestników ruchu drogowego. Z kolei 36-latek jadący rowerem zwrócił uwagę funkcjonariuszy swoim nietypowym stylem jazdy.
We wtorek (12 września) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że inni uczestnicy ruchu drogowego uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia.

Z relacji świadków wynikało, że na trasie Kieźliny-Olsztyn zauważyli osobowe suzuki, które nie trzymało toru jazdy – zjeżdżając od prawej do lewej krawędzi jezdni. Po chwili mężczyzna zaparkował auto przed jednym ze sklepów.

Świadkowie zabrali mężczyźnie kluczyki do auta i wezwali policyjny patrol, któremu przekazali kierującego suzuki. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło przypuszczenia świadków.

W organizmie kierującego krążyło prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

65-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego, tym razem rowerem.

Funkcjonariusze na jednej z ulic w Olsztynku zauważyli mężczyznę przejeżdżającego jednośladem przez oznakowane przejście dla pieszych. Ponadto jego styl jazdy wskazywał, że mógł być „na podwójnym gazie”.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 36-latka krążył ponad 1 promil alkoholu. Ostatecznie funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Zgodnie z przepisami prawa za kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w kwocie 2500 złotych. Z kolei osobie, która postanowi wybrać się tego typu środkiem transportu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych.


We wtorkowym (12 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Ten las poszedł pod topór, bo był przeszkodą lotniczą. Teraz szpeci wjazd do Olsztyna [ZDJĘCIA]
Wjeżdżając do Olsztyna od strony Dajtek, nie sposób nie zauważyć tego, co zostało po wyciętym lesie. To nie teren pod inwestycję, jak mogłoby się wydawać. Te drzewa zakończyły swój żywot, bo znalazły się w złym miejscu w złym czasie.

Niesamowite odkrycia archeologiczne
To, jak bardzo ważne jest dbanie o historię, doskonale wiedzą archeolodzy, którzy w Muzeum w Grunwaldzie zaprezentowali swoje nowe odkrycia z pola bitwy. Wystawa wręcz zapiera dech w piersiach.

Kolejny atak wilków? Miały zagryźć kota
Wilki co jakiś czas dają o sobie znać, atakując zwierzęta gospodarskie, a nawet domowe. Nie brakuje jednak opinii, że te ataki mogą być sprawką nie wilków, ale dziko żyjących psów. Jakkolwiek by było, lepiej dobrze zabezpieczyć żywy inwentarz, a domowe zwierzęta nie puszczać wolno.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl