GDDKiA unieważniła przetarg na rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 65

2023-09-13 17:01:30(ost. akt: 2023-09-13 15:02:07)

Autor zdjęcia: GDDKiA w Olsztynie

Przez miesiąc GDDKiA będzie czekała na oferty wykonawców zainteresowanych rozbudową blisko 6 kilometrów DK65 na odcinku Olecko - Gąski. Jedynym kryterium oceny ofert będzie cena. Na realizację zadania wykonawca robót będzie miał 16 miesięcy.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Młodzi rozwiną skrzydła w ringu

Młodzi rozwiną skrzydła w ringu

Głównym celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, warunków komunikacyjnych oraz dostosowanie parametrów drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś.

Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie rozbudowa skrzyżowań zwykłych do skrzyżowań skanalizowanych wraz z budową oświetlenia oraz budową dodatkowych pasów ruchu do skrętu w lewo na wlotach drogi krajowej.

Fot. GDDKiA w Olsztynie

Przejścia dla pieszych z budowanymi chodnikami przy skrzyżowaniach umożliwią bezpieczne korzystanie przez pieszych z zatok autobusowych i komunikacji publicznej.

Co poszło nie tak z poprzednim przetargiem?

Okazało się, że wartość najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą GDDKiA zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie rozbudowy tego odcinka. Na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, dyrekcja unieważniła postępowanie przetargowe.

Nowy wykonawca będzie musiał wykonać nową konstrukcję nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m. W ramach inwestycji zostaną również zlikwidowane nienormatywne łuki pionowe i poziome i trzy skrzyżowania będą rozbudowane.

Fot. GDDKiA w Olsztynie

Powstać ma także chodnik o długości ponad 700 m, trzy przejścia dla pieszych oraz sześć zatok autobusowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na oferty czeka do 18 października.


We wtorkowym (12 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Ten las poszedł pod topór, bo był przeszkodą lotniczą. Teraz szpeci wjazd do Olsztyna [ZDJĘCIA]
Wjeżdżając do Olsztyna od strony Dajtek, nie sposób nie zauważyć tego, co zostało po wyciętym lesie. To nie teren pod inwestycję, jak mogłoby się wydawać. Te drzewa zakończyły swój żywot, bo znalazły się w złym miejscu w złym czasie.

Niesamowite odkrycia archeologiczne
To, jak bardzo ważne jest dbanie o historię, doskonale wiedzą archeolodzy, którzy w Muzeum w Grunwaldzie zaprezentowali swoje nowe odkrycia z pola bitwy. Wystawa wręcz zapiera dech w piersiach.

Kolejny atak wilków? Miały zagryźć kota
Wilki co jakiś czas dają o sobie znać, atakując zwierzęta gospodarskie, a nawet domowe. Nie brakuje jednak opinii, że te ataki mogą być sprawką nie wilków, ale dziko żyjących psów. Jakkolwiek by było, lepiej dobrze zabezpieczyć żywy inwentarz, a domowe zwierzęta nie puszczać wolno.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl