W Lidzbarku Warmińskim będzie można obejrzeć wielką przedpremierę Netflixa

2023-09-12 19:00:00(ost. akt: 2023-09-12 15:18:49)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

"Znachor" ruszył do kin w całej Polsce i chociaż jest to produkcja filmowa Netflixa, to przedpremierę filmu będzie można obejrzeć w salach kinowych w całej Polsce. Mieszkańcy Warmii i Mazur będą mogli to zrobić w Lidzbarku Warmińskim.
"Znachor" znany jest polskim widzom jako film w reżyserii Jerzego Hoffmana z 1981 roku. W filmie przedstawiona jest historia znanego chirurga Wilczura, którego opuszcza ukochana żona. Lekarz zatraca się w alkoholu, przez który wdaje się w bójkę, co skutkuje utratą pamięci.

Wielka platforma streamingowa Netflix postanowiła odświeżyć pamięć swoim odbiorcom i przedstawić tę wzruszającą historię na nowo.

W netflixowej adaptacji "Znachora" główną rolę Rafała Wilczura zagra Leszek Lichota, a jego córkę Maria Kowalska.

Platforma chcąc wypromować swoją produkcję zrobiła wielką niespodziankę dla swoich odbiorców.

Od 20 do 25 września w wybranych polskich miastach, fani będą mogli uczestniczyć w specjalnych pokazach, na których oprócz samej przedpremiery będzie czekał reżyser z całą obsadą, którzy po pokazie porozmawiają z widownią o ich odczuciach.

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, którzy już nie mogą doczekać się premiery mogą skorzystać z okazji i spotkać się w Lidzbarku Warmińskim w kinie Ignacy.

Jak się okazuje, dobór Lidzbarka Warmińskiego nie jest przypadkowy. Został wybrany ze względu na to, że jest związany z kulturą oraz obsadą.

Premiera na platformie Netflix odbędzie się kilka dni później, 27 września.


We wtorkowym (12 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Ten las poszedł pod topór, bo był przeszkodą lotniczą. Teraz szpeci wjazd do Olsztyna [ZDJĘCIA]
Wjeżdżając do Olsztyna od strony Dajtek, nie sposób nie zauważyć tego, co zostało po wyciętym lesie. To nie teren pod inwestycję, jak mogłoby się wydawać. Te drzewa zakończyły swój żywot, bo znalazły się w złym miejscu w złym czasie.

Niesamowite odkrycia archeologiczne
To, jak bardzo ważne jest dbanie o historię, doskonale wiedzą archeolodzy, którzy w Muzeum w Grunwaldzie zaprezentowali swoje nowe odkrycia z pola bitwy. Wystawa wręcz zapiera dech w piersiach.

Kolejny atak wilków? Miały zagryźć kota
Wilki co jakiś czas dają o sobie znać, atakując zwierzęta gospodarskie, a nawet domowe. Nie brakuje jednak opinii, że te ataki mogą być sprawką nie wilków, ale dziko żyjących psów. Jakkolwiek by było, lepiej dobrze zabezpieczyć żywy inwentarz, a domowe zwierzęta nie puszczać wolno.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl