Wyjątkowe warsztaty z upcyklingu w Warmińskiej Aurze! Stwórz modną torbę shopperkę z banerów reklamowych

2023-09-11 15:55:58(ost. akt: 2023-09-12 19:58:05)   Artykuł sponsorowany
Weekend w Olsztynie pod znakiem upcyklingu. W piątek, 15 września w Aura Centrum Olsztyna oraz w sobotę 16 września w Galerii Warmińskiej odbędą się wyjątkowe ekologiczne warsztaty. W obu centrach powstaną mini manufaktury szwalnicze, w których będzie można uczestniczyć w szyciu spersonalizowanych toreb shopperek z banerów reklamowych. Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? To wydarzenie jest dla Ciebie idealne. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Upcykling, czyli wyższa forma recyklingu

Upcykling – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, unikatowe i wartościowe. Poprzez wykorzystanie już istniejących materiałów, można zmniejszać ilość odpadów i ograniczać negatywny wpływ na naszą planetę. Dobrym przykładem upcyklingu jest szycie toreb z banerów reklamowych.

Upcykling to idea, która - z uwagi na dbałość o środowisko - propaguje pracę rąk własnych, ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu.

- Podczas naszych warsztatów z niepotrzebnych już banerów reklamowych uszyjemy trwałe i modne torby, które nasi klienci będą mogli zabierać ze sobą na zakupy. Warsztaty to też forma inspiracji i budowania świadomości na temat upcyklingu. Pokażemy, że zamiast wyrzucać, możemy przerabiać, zmieniać oraz tworzyć na nowo. Chcemy przekonać naszą społeczność, że każdy z nas, zmieniając swoje nawyki, może decydować o tym, jak będzie wyglądać przyszłość naszej planety i w jakim stanie oddamy ją kolejnym pokoleniom - mówi Natalia Tur, Regional Marketing marketingu NEPI Rockcastle Polska.

Warsztaty upcyklingowe z tworzenia toreb odbędą się w piątek (15 września) w Aura Centrum Olsztyna w godz. 12:30-18:00 na poziomie +2 przy windzie panoramicznej, natomiast w sobotę (16 września) w Galerii Warmińskiej w godz. 13:00-18:30 w atrium. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

- Podczas warsztatów będzie można samodzielnie wykroić torbę lub skorzystać z fachowej pomocy zespołu Pracowni HO::LO. Każda torba będzie unikalnym egzemplarzem. To wyjątkowa okazja do tego, by samodzielnie przekonać się, jak działa upcykling, dając reklamom nowe życie. W ten sposób mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko – dodaje Natalia Tur.

90% odpadów jest marnotrawionych

Jak podaje organizacja „Circle Economy” obecnie jedynie niecałe 10% globalnej gospodarki opiera się na zasadach cyrkularnych, a marnotrawionych jest aż 90% odpadów, które mogą być wartościowymi surowcami. Dlatego warto wiedzieć, jak wspierać ten system, jak być cyrkularnym zarówno w biznesie, jak i na co dzień.

Cyrkularność receptą na przyszłość naszej planety

Obecnie w ciągu roku jako ludzkość zużywamy 175% odnawialnych zasobów ziemi. Według danych Global Footprint Network ponad 3 mld osób żyje w krajach, które rocznie produkują mniej żywności niż konsumują i liczba ta ciągle rośnie. Jeżeli obecna tendencja się nie zmieni do 2050 roku będziemy potrzebować aż trzech planet, aby zaspokoić globalne potrzeby. 

7 kroków do zmiany nawyków – zacznij już dziś!

1. Wymieniaj się!
2. Nie wyrzucaj – napraw!
3. DIY (Do It Yourself – Zrób to Sam) – spróbuj przerobić to, co masz!
4. Wypożycz, zamiast kupować!
5. Wybieraj etyczne marki.
6. Dbaj o to, co masz.
7. Zdecyduj się na jakość, a nie ilość.


***
GALERIA WARMIŃSKA
Galeria Warmińska przy ul. Tuwima jest kultowym miejscem na mapie Olsztyna. Dzięki wyjątkowej architekturze, nawiązującej do tradycyjnego warmińskiego budownictwa odwiedzana jest również przez turystów. Na powierzchni użytkowej około 41 500 m² znajduje się 170 sklepów znanych i cenionych w kraju i na świecie marek, wiele butików ma tu jedyne sklepy w regionie, kino, kawiarnie, restauracje, klub fitness, salon zabaw dla dzieci, a także amfiteatr i parking z 1200 miejscami. Galeria jest przyjazna mamom i małym dzieciom: posiada trzy przytulne pokoje, w których można nakarmić czy przebrać dziecko, w strefie restauracyjnej do dyspozycji mam są bezpłatne mikrofalówki. Galeria Warmińska niemal co tydzień przygotowuje imprezy np. pokazy mody, koncerty czy imprezy propagujące zdrowy styl życia.
Właścicielem i zarządcą Galerii Warmińskiej jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.
Więcej na https://www.galeria-warminska.pl

AURA CENTRUM OLSZTYNA
Aura Centrum Olsztyna leży w sercu miasta, tuż obok najważniejszych urzędów i instytucji województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie krok od Starego Miasta. Jest to centrum nowoczesne i przyjazne odwiedzającym, w którym panuje spokojna atmosfera. Na powierzchni użytkowej 25 tys. m² mieści się prawie 100 punktów handlowych i gastronomicznych oraz nowoczesne Kino Helios, mające 8 sal kinowych i mogące pomieścić ponad 1900 miłośników dużego ekranu. W Aurze znajduje się duży market spożywczy i apteka. Oprócz sklepów i lokali restauracyjno-kawiarnianych w Aurze działa uwielbiana przez dzieci biblioteka Abecadło, mieści się tu także ceniona w mieście szkoła muzyczna.
Właścicielem i zarządcą Aura Centrum Olsztyna jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.
Więcej na http://www.auracentrum.pl


Kontakt dla mediów:

Izabela Sałamacha, mail: i.salamacha@corevalues.pl, tel.: +48 609 900 492