Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie chce lepiej poznać widzów

2023-09-11 20:30:50(ost. akt: 2023-09-11 17:49:10)
spektakl teatralny

spektakl teatralny

Autor zdjęcia: Teatr Jaracza

Ma swoją oddaną, wierną publiczność, która regularnie przychodzi na spektakle. Olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza chce jeszcze lepiej poznać widzów i zachęca do wypełnienia specjalnej ankiety.
To kolejne tego typu naukowe badanie organizowane przez tę instytucję. Poprzednio preferencje publiczności były sprawdzane cztery lata temu.

— Zgodnie z dewizą „obserwuj-analizuj-zrozum” oddajemy w Państwa ręce ankietę „Badanie publiczności Teatru 2023”. Jej celem jest poznanie Was – naszych Widzów. Chcemy się dowiedzieć, czego oczekują Państwo od Teatru Jaracza, co robimy dobrze, a nad czym powinniśmy popracować, co się Państwu u nas podoba i czego brakuje — czytamy na stronie Teatru im. Stefana Jaracza

Dzięki ankiecie przygotowanej we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego władze teatru chcą jeszcze lepiej trafiać w gusta publiczności.

— Chcemy się dowiedzieć, czego oczekują Państwo od Teatru Jaracza, co robimy dobrze, a nad czym powinniśmy popracować, co się Państwu u nas podoba i czego brakuje — informują przedstawiciele olsztyńskiego teatru.

Jest to druga ankieta przeprowadzana przez Teatr im. Stefana Jaracza na przestrzeni ostatnich kilku lat. Poprzednie wyniki dotyczą roku 2019, a od tego czasu nastąpiło kilka zjawisk, które z pewnością zmieniły sposób postrzegania zadań instytucji kultury oraz zmiany nawyków publiczności. Tegoroczne badania dadzą przedstawicielom teatru możliwość porównania opinii i oczekiwań widzów ze stanem sprzed czterech lat, a więc sprzed czasu pandemii.

— Chcemy, by nasz teatr stał się miejscem dostępnym dla wszystkich — czytamy na stronie.