Zmiany w ruchu drogowym w Gietrzwałdzie. Kierowcy muszą mieć się na baczności

2023-09-10 07:11:49(ost. akt: 2023-09-09 15:17:40)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: olsztyn.eu

W związku z odbywającymi się w dniach 9-10 września 2023 roku uroczystościami odpustowymi w Gietrzwałdzie kierowcy muszą się liczyć ze zmianą organizacji ruchu na drogach prowadzących do sanktuarium.
Jak co roku uroczystości gietrzwałdzkie związane są ze zmianą organizacji ruchu.

W tym czasie gietrzwałdzkie błonie odwiedzają rzesze wiernych. Przed główną mszą w niedzielę (10 września), która rozpocznie się o godzinie 11:00, samochody osobowe kierowane będą na parkingi tylko jednym wjazdem, okrężną trasą przez Woryty.

Pozostałe wjazdy przeznaczone są dla grup pieszych, autokarów i służb ratowniczych.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem płynności w ruchu drogowym. Zadbają o bezpieczeństwo osób zmierzających w kierunku gietrzwałdzkich błoni, osób uczestniczących w tzw. pieszych pielgrzymkach.

Tego dnia wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, a policjanci apelują o stosowanie się do ich poleceń.

Pierwszy wjazd od Olsztyna przeznaczony będzie wyłącznie dla pielgrzymek pieszych i pojazdów komunikacji publicznej. Środkowy na wyjazd komunikacji publicznej, zaś ostatni (od strony Ostródy), to tzw. wjazd awaryjny.

Policjanci kryminalni swoją uwagę skupią na osobach, których zachowanie może budzić wątpliwości. Niewykluczone, że przy tak dużym przedsięwzięciu, wśród tłumu ludzi mogą pojawić się tzw. kieszonkowcy.

Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności należy samemu zadbać o mienie. Portfele i wszelkie rzeczy wartościowe należy schować w takim miejscu, aby osoby niepowołane nie miały do nich dostępu.

Po uroczystościach ruch pojazdów będzie kierowany z parkingów dwoma pasami do skrzyżowania obok bazyliki, skąd będzie odbywał się w lewo w kierunku Olsztyna i w prawo w kierunku Ostródy.