British American Tobacco sprzedaje swoje przedsiębiorstwa w Rosji i na Białorusi

2023-09-08 14:32:30(ost. akt: 2023-09-08 14:33:13)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Koncern BAT poinformował, że pozbywa się aktywów w Rosji i na Białorusi, tym samym kończąc swoje relacje z nimi.

Koncern w swoim komunikacie przypomniał, że w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, producent wyrobów tytoniowych i nowatorskich wyrobów nikotynowych zobowiązał się do opuszczenia Rosji już w marcu 2022 roku tuż po rozpoczęciu działań wojennych.

Aktywa BAT zostały kupione przez konsorcjum kierowane przez ludzi, którzy uprzednio kierowali moskiewskimi strukturami spółki. Marka ma funkcjonować jako Grupa ITMS. W swoim oświadczeniu BAT poinformował: „przewidujemy, że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższego miesiąca po spełnieniu określonych warunków. Po jej zakończeniu BAT nie będzie już obecny w Rosji ani na Białorusi i nie będzie czerpał żadnych korzyści finansowych z bieżącej sprzedaży na tych rynkach”.

Inne koncerny, należące do grona globalnych liderów rynku tytoniowego nie zdecydowały się na zakończenie działalności w Rosji, choć zadeklarowały jej ograniczenie w różnych zakresach.

BAT kontrolował około 25 procent rosyjskiego rynku tytoniowego i zatrudniał w Rosji i na Białorusi około 2500 osób.

Źródło informacji: BAT

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.