Strażacy z Olsztyna z nowym sprzętem. Skorzystały zarówno jednostki PSP jak i OSP [ZDJĘCIA]

2023-09-09 12:25:32(ost. akt: 2023-09-08 22:05:40)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zbroi się nie tylko wojsko. Straż pożarna cały czas potrzebuje nowego sprzętu, który pomoże im w walce z żywiołami, które w ostatnich latach coraz częściej atakują Warmię i Mazury.
Nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze zostały dziś (piątek 8 września) przekazane Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i jednostce OSP Gutkowo. Oficjalne wręczenie z udziałem wojewody Artura Chojeckiego i wiceministra MSWiA Błażeja Pobożego odbyło się na placu przy remizie OSP Gutkowo.

— Mieliśmy dziś przyjemność przekazać jednostkom OSP z powiatu olsztyńskiego promesy w ramach rozstrzygnięcia programu "mały strażak" wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz sprzętu zarówno dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej jak i ochotników z Gutkowa — mówi wojewoda Artur Chojecki — Jestem przekonany, że ten sprzęt pozwoli na to aby strażacy jeszcze lepiej mogli realizować swoje zadania, których podstawowym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców regionu, a przecież bezpieczeństwo to najważniejsza potrzeba każdego człowieka. Każde działanie, które się do tego przyczynia jest konieczne i ważne, dlatego cieszę się, że rośnie potrzeba bezpieczeństwa mieszkańców Warmii i Mazur — dodaje wojewoda.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Wielu obserwatorów z zagranicy zazdrości nam takiego rozwiązania, które jest blisko ludzi, zna ich trudności i problemy. Ale ten fenomen jest też czymś więcej niż tylko uzupełnieniem systemu ratowniczo-gaśniczego. Jest też pewnym centrum, wokół którego w tych lokalnych społecznościach jednoczy się mała ojczyzna, najbliższa okolica, bo dla swoich sąsiadów jesteście prawdziwymi bohaterami — mówił do druhów wiceminister Błażej Poboży.

Wiceszef MSWiA przekazał nowy pojazd gaśniczy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Jak zauważył, od dwóch lat na Warmię i Mazury trafia rekordowa liczba strażackich pojazdów.