Husarze trafili w godne ręce

2023-09-08 09:30:01(ost. akt: 2023-09-10 13:56:39)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/arturhenrykchojecki

Na gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zostały wręczone doroczne statuetki „Husarz” 16 Dywizji Zmechanizowanej. To forma podziękowania za działalność na rzecz rozwoju oraz za ofiarność i zaangażowanie w służbie dywizji, której dowództwo znajduje się w Olsztynie, a jednostki są rozrzucone po całym województwie.
Statuetkami nagradzani są zarówno żołnierze, jak i cywile, którzy zasłużyli się dla 16 DZ, wspierają formację, przyczyniają się do rozwijania współpracy i umacniania więzi dywizji z cywilnym otoczeniem.
— Cieszę się, że mogę w tym wydarzeniu uczestniczyć. Sam z dumą wspominam dzień, w którym jakiś czas temu odbierałem taką statuetką z rąk ówczesnego dowódcy — nie krył wzruszenia obecny na uroczystości wojewoda Artur Chojecki.
W tym roku statuetkami „Husarza” zostali wyróżnieni: metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński, szef szkolenia 16 Dywizji Zmechanizowanej płk Dariusz Dróżdż, dowódca 15 Pułku Przeciwlotniczego płk Tomasz Sawczuk, starszy chorąży sztabowy Grzegorz Lizak z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz kapral Daniel Gołębiowski z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Statuetkę „Husarza”, która jest przyznawana od dwudziestu lat, odebrał też gen. broni Krzysztof Radomski, były dowódca 16. Dywizji Zmechanizowanej. To wyróżnienie otrzymał w ubiegłym roku, ale wówczas nie mógł odebrać nagrody.
am