„Mój zielony pojazd”-konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

2023-09-07 20:54:53(ost. akt: 2023-09-07 21:06:43)
konkurs plastyczny „Mój zielony pojazd” organizowany przez Radio Olsztyn

konkurs plastyczny „Mój zielony pojazd” organizowany przez Radio Olsztyn

Autor zdjęcia: Radio Olsztyn

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 4 września, ruszył konkurs plastyczny „Mój zielony pojazd” organizowany przez Radio Olsztyn. Mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego.
Co trzeba zrobić? Zadanie jest proste! Wystarczy puścić wodze fantazji, wykorzystać swój talent plastyczny i stworzyć własny projekt wymarzonego zielonego pojazdu w duchu eko.
Artystyczna rywalizacja podzielona została na dwa etapy:
ETAP I
Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie pracy plastycznej związanej z tematyką transportu niskoemisyjnego. Ze wszystkich nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze po 3 najciekawsze prace w każdej z kategorii, które wezmą udział w II etapie. Organizator przewidział III kategorie: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV – VI, uczniowie klas VII – VIII.
ETAP II
Głosowanie na stronie www.radioolsztyn.pl.
Zakwalifikowane do II etapu konkursu prace plastyczne zostaną zamieszczone na stronie internetowej Radia Olsztyn i poddane pod głosowanie słuchaczy.
W każdej z kategorii autorzy prac, które zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają rzeczowe nagrody główne, zaś zdobywcy II i III miejsca nagrody rzeczowe o mniejszej wartości.

Kto może wziąć udział w konkursie? Jak się zgłosić?


W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Prace wysyłane są przez nauczyciela lub rodzica wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową – z imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą szkoły i klasy, miastem oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela/nauczycieli. Prace należy przesłać pocztą lub złożyć w siedzibie Radia Olsztyn do 28 września 2023 r.

Nagrody w konkursie „Mój zielony pojazd”


Uczniowie, którzy zajmą miejsca od 1. do 3. w każdej z 3 kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe – hulajnogi elektryczne, laptopy i tablety. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymają zaświadczenia, potwierdzające ich wkład w edukację uczestnika.

Konkurs realizowany w ramach projektu „Eko stacja” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

konkurs plastyczny „Mój zielony pojazd” organizowany przez Radio Olsztyn
Fot. Radio Olsztyn
konkurs plastyczny „Mój zielony pojazd” organizowany przez Radio Olsztyn