Place zabaw i wybiegi dla psów w Olsztynie powiększą się o nowy asortyment

2023-09-06 19:15:59(ost. akt: 2023-09-06 15:57:00)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niektóre place zabaw są już bardzo znane dzieciom. Stały się dla nich nudne i oczywiste, dlatego Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu postanowił to zmienić. Zgłosił przetarg na doposażenie wybranych placów zabaw w Olsztynie, tak aby na nowo zaciekawić najmłodszych.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kiedy pierwszy mecz w Uranii?

Kiedy pierwszy mecz w Uranii?

O tym, jak czasami trudno zaciekawić najmłodszych wiedzą rodzice ale nie tylko. To też zagwozdka tych, którzy pracują nad zapełnieniem czasu wolnego dzieci, na przykład na placu zabaw.

Często zdarza się, że jedyny plac zabaw w okolicy staje się już nudny dla dzieci, które znają niemalże wszystkie jego zakamarki. Wtedy potrzebne są zmiany.

Właśnie takie zmiany zaproponował Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, który w swoim przetargu pomyślał nie tylko o rodzinach, które swój czas spędzają na placu zabaw, ale również zwierzakach, które często są gdzieś obok na wybiegach dla psów.

Przedmiotem zamówienia ma być zakup i montaż fabrycznie nowych urządzeń zabawowych na terenie istniejących placów zabaw, siłowni plenerowej oraz wybiegu dla psów.

Gdzie trafią poszczególne obiekty?

Plac zabaw przy ul. Leśnej: statek z piaskownicą, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawka wagowa tzw. ważka poczwórna na sprężynie;
Plac zabaw przy ul. Zamenhofa: ścianka wspinaczkowa;
Plac zabaw w Parku Jar I: domek do wspinaczki/ szałas, zestaw sprawnościowy/wspinaczkowy, urządzenie siłowe - wahadło + pylon, urządzenie siłowe - prasa nożna + pylon,
Plac zabaw przy ul. Konopnickiej: huśtawka potrójna wahadłowa, huśtawka wagowa, tzw. ważka poczwórna, bujak na trzech sprężynach,
Plac zabaw przy ul. Wyzwolenia: tablica edukacyjna/modulacyjna, bujak na trzech sprężynach,
Plac zabaw przy ul. Warmińskiej: piaskownica drewniana, wciągarka do piasku z podestem, sprężynowiec/bujak, huśtawka podwójna wahadłowa, wieża ze zjeżdżalnią,
Wybieg dla psów przy ul. Kętrzyńskiego: pierścienie/obręcze do przeskoków, drążek do przeskoków/próg do przeskoków, ścieżka/grzybki, kładka, tunel/tuba,
Plac zabaw przy ul. Jagiellońskiej: tablica edukacyjna/modulacyjna, sprężynowiec/bujak
Plac zabaw w Parku Jakubowo: sprężynowiec/bujak
Plac zabaw przy ul. Kresowej: sprężynowiec/bujak, huśtawka podwójna wahadłowa,
Plac zabaw przy ul. Kąkolowej: sprężynowiec/bujak/równoważnia na trzech sprężynach,
Plac zabaw w Parku Kusocińskiego I: karuzela krzyżowa.

Wykonawcy, którzy chcą zgłosić chęć wykonania tego zadania mają czas do środy (13 września). Na wykonanie pracy będą mieli 60 dni.


W poniedziałkowym (4 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Elżbieta SzydlikNauczyciele są zawsze gotowi
Nowy rok szkolny, nowe wyzwania. 4 września wybrzmiały pierwsze dzwonki w szkołach. O nastrojach wśród nauczycieli, ich oczekiwaniach i potrzebach rozmawiamy z Elżbietą Szydlik, przewodniczącą Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Olsztynie.

PiS przedstawił swoich kandydatów w okręgu olsztyńskim
W sobotę PiS przedstawił listę swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu olsztyńskim. Zgodnie z przewidywaniami otwiera ją minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Drugi na liście jest wojewoda Artur Chojecki. Z trójką kandyduje poseł Iwona Arent.

U nas nie brakuje rąk do pracy fizycznej
Podczas gdy prawie w całej Polsce przedsiębiorcy mają trudności z pozyskaniem pracowników fizycznych, na Warmii i Mazurach rąk do pracy nie brakuje. Eksperci alarmują jednak, że skokowy wzrost płacy minimalnej przyczynił się do spadku efektywności i dużej rotacji kadr.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl