Dzielnicowy z Olsztyna o wielkim sercu. Jego projekt "Paczka z dzielnicy" daje radość i nadzieję

2023-09-07 08:35:57(ost. akt: 2023-09-06 15:57:31)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Dzielnicowy z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie już nie pierwszy raz wykazał się nieocenioną pomocą i ofiarnością. St. asp. Leszek Jacznik jest przykładem godnym do naśladowania. Twórca autorskiego projektu ,,Paczka z dzielnicy” pomaga przez cały rok, a pomaganiem zaraża innych.
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Pomagać można zawsze i wszędzie.

Najlepiej wie o tym st. asp. Leszek Jacznik z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, autor projektu, „Paczka z dzielnicy”, który działa od 2017 roku.

Jako policjant pierwszego kontaktu - dzielnicowy zna problemy i potrzeby mieszkańców swojego rejonu służbowego. Policjant wciela się w rolę Świętego Mikołaja i wraz z całym sztabem pomocników przekazuje paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Z roku na rok akcja nabiera rozpędu, a zasięgiem obejmuje już nie tylko rejon służbowy, ale i cały Olsztyn, a udział w niej bierze coraz więcej darczyńców.

Podczas ubiegłorocznej, grudniowej akcji st. asp. Leszek Jacznik odwiedził pewną rodzinę w jednym z olsztyńskich mieszkań. Oprócz paczek żywnościowych, po zapoznaniu się z trudną sytuacją rodzinną, obiecał jeszcze jeden prezent- wyremontowanie mieszkania.

Fot. KMP Olsztyn

Po pół roku intensywnego zaangażowania i pracy z pomocą wolontariuszy - udało się! Dzielnicowy odmienił nie tylko cztery kąty, ale i życie pewnej mieszkanki Olsztyna i jej rodziny.

Fot. KMP Olsztyn

Działania prowadzone były od serca, w wolnym czasie. Widząc zaangażowanie w pomoc dzielnicowego zgłosiło się wiele osób, chętnych dołożyć swoją cegiełkę w remont i wyposażenie mieszkania. Sąsiedzka pomoc okazała się nieoceniona. St. asp. Leszek Jacznik nie pozostaje obojętny na los rodzin jakie spotyka podczas swojej codziennej służby.

Fot. KMP Olsztyn


W poniedziałkowym (4 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Elżbieta SzydlikNauczyciele są zawsze gotowi
Nowy rok szkolny, nowe wyzwania. 4 września wybrzmiały pierwsze dzwonki w szkołach. O nastrojach wśród nauczycieli, ich oczekiwaniach i potrzebach rozmawiamy z Elżbietą Szydlik, przewodniczącą Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Olsztynie.

PiS przedstawił swoich kandydatów w okręgu olsztyńskim
W sobotę PiS przedstawił listę swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu olsztyńskim. Zgodnie z przewidywaniami otwiera ją minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Drugi na liście jest wojewoda Artur Chojecki. Z trójką kandyduje poseł Iwona Arent.

U nas nie brakuje rąk do pracy fizycznej
Podczas gdy prawie w całej Polsce przedsiębiorcy mają trudności z pozyskaniem pracowników fizycznych, na Warmii i Mazurach rąk do pracy nie brakuje. Eksperci alarmują jednak, że skokowy wzrost płacy minimalnej przyczynił się do spadku efektywności i dużej rotacji kadr.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl