Chciał zasztyletować byłą partnerkę w Dywitach. Rozpoczął się jego proces

2023-09-06 09:00:00(ost. akt: 2023-09-06 08:09:44)

Autor zdjęcia: PG/archiwum

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Vladimira S. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa kobiety w podolsztyńskich Dywitach. Obydwoje pracowali w zakładzie produkującym trumny. Oskarżonemu grozi kara dożywotniego więzienia.
Do tego dramatycznego zdarzenia doszło 29 marca tego roku w jednym z zakładów pracy na terenie gminy Dywity. Według ustaleń prokuratora oskarżony oraz pokrzywdzona kobieta pracowali razem i od pewnego czasu byli parą. Jednakże, gdy kobieta postanowiła zakończyć związek, spotkało się to z niezadowoleniem oskarżonego.

Vladimir S. krytycznego dnia około godz. 20, przyszedł do pracy i zaatakował kobietę nożem. Mężczyzna zadał kobiecie trzy ciosy nożem – dwa w udo oraz jeden w okolice jamy brzusznej. Zdaniem prokuratora Vladimir S. tym samym usiłował dokonać zabójstwa pokrzywdzonej. Oskarżony zamierzonego celu nie osiągnął tylko z uwagi na obronną postawę kobiety oraz interwencję innych pracowników zakładu, którzy odciągnęli go od pokrzywdzonej i obezwładnili oraz udzielili pomocy zranionej kobiecie.

Proces mężczyzny rozpoczął się we wtorek (5 września) przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony, w pierwszym dniu procesu, nie kwestionował swojego udziału w tym zdarzeniu, jednakże w złożonych przed Sądem wyjaśnieniach zapewniał, że chciał tylko postraszyć pokrzywdzoną nożem i nigdy nie chciał zrobić jej krzywdy.

Sąd Okręgowy w Olsztynie przesłuchał także kilkoro świadków, w tym pokrzywdzoną kobietę. Proces Vladimira S. będzie kontynuowany 24 października. Wówczas Sąd planuje m.in. przesłuchanie kolejnych świadków. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia. Jest tymczasowo aresztowany.(PAP)

autor: Agnieszka Libudzka