100-tysięczny pasażer na lotnisku w Szymanach na zakończenie wakacji

2023-09-05 08:26:06(ost. akt: 2023-09-04 15:45:25)

Autor zdjęcia: arch. Port Lotniczy Olsztyn - Mazury

W ostatnią niedzielę wakacji – 3 września, przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podróżował 100-tysięczny pasażer lotniska w 2023 roku. Była to osoba wylatująca z Szyman do Krakowa na pokładzie linii lotniczej Ryanair.
Okrągła liczba zwieńczyła udany sezon wakacyjny na warmińsko-mazurskim lotnisku.

W czerwcu i lipcu notowano rekordowe liczby pasażerów, przewyższające dane z 2019 roku. W ubiegłym miesiącu przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podróżowało 17 679 osób, co jest również bardzo dobrym wynikiem.

Letni rozkład lotów, który na lotnisku w Szymanach obowiązywał będzie do końca października br. obejmuje rejsowe połączenia z/do:
• Krakowa realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki, a także przez Ryanair we
wtorki, czwartki i niedziele
• Wrocław realizowany przez Ryanair w czwartki i niedziele
• Dortmund realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty
• Londyn Stansted realizowany przez Ryanair w poniedziałki i piątki
• Londyn Luton realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty

a także tegoroczną nowość – połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przeztouroperatora Itaka w środy do 20 września br.

Dokładny rozkład lotów dostępny jest na stronie www.mazuryairport.pl

— Tegoroczny sezon wakacyjny na lotnisku Olsztyn-Mazury możemy zaliczyć do naprawdę udanych. Popyt na podróże lotnicze był na tyle wysoki, że w szczycie sezonu udało się nam nie tylko odbudować ruch pasażerski z 2019 roku, ale nawet osiągnąć lepsze, rekordowe wyniki. Liczymy, że ruch pasażerski w kolejnych miesiącach utrzyma się na podobnym poziomie, co pozwoli nam na zamknięcie roku z liczbą ok. 140 tysięcy pasażerów - mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia
i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.