Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gołdapi

2023-09-04 13:02:01(ost. akt: 2023-09-04 13:23:58)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Compensa

W sobotę 2 września w Parku Miejskim w Gołdapi miał miejsce piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 5. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.
• Kampania prowadzona jest przez towarzystwo ubezpieczeń Compensa we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
• Dotychczas zrealizowano ponad 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce, do końca 2023 roku odbędzie się jeszcze jeden piknik.

Od pięciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Obrazek w tresci

Edukacja i zabawa


W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzić, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania, a nawet doświadczyć dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Zorganizowano również wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Defibrylator AED


W ramach akcji, Compensa przekazała mieszkańcom Gołdapi defibrylator AED. Urządzenie odebrała Joanna Łabanowska, Zastępca Burmistrza Gołdapi. Defibrylator zamontowany został na budynku Urzędu Miasta.

Obrazek w tresci

Po pierwsze, witam wszystkich w tym jakże urokliwym miejscu jakim jest Gołdap. Dziękujemy za przekazanie nam defibrylatora. Będzie on w ogólnodostępnym miejscu. Mam nadzieję, że się nie przyda, aczkolwiek świadomość, że jest takie urządzenie wzbudza w nas poczucie bezpieczeństwa. Bardzo dziękuję w imieniu Samorządu Gołdapskiego i życzę udanego dnia – mówi Joanna Łabanowska, Zastępca Burmistrza Miasta Gołdap.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Gołdapi za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Obrazek w tresci

Cennym elementem kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada jest przekazanie na ręce Władz Miasta Gołdap defibrylatora, czyli sprzętu, który potrafi ratować ludzkie życie. Defibrylator umieszczony jest na zewnątrz budynku Urzędu Miasta tak, aby mógł być dostępny 7 dni w tygodniu 24h na dobę. Zwiększy on z pewnością poczucie bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i osób odwiedzających miasto – cytat – Irena Rosowska, Dyrektor Oddziału Compensy w Suwałkach.


Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie:
bezpiecznaautostrada.pl