Doskonała wiadomość! Kacper z Wadąga pod Olsztynem zebrał pieniądze. Wystąpi w Nowym Jorku

2023-09-02 19:00:00(ost. akt: 2023-09-01 14:34:47)
Kacper Dąbrowski zagra w Carnegie Hall w Nowym Jorku

Kacper Dąbrowski zagra w Carnegie Hall w Nowym Jorku

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Kacper Dąbrowski z Wadąga pod Olsztynem wystąpi w Nowym Jorku w sławnej Carnegie Hall. Dziesięcioletni saksofonista zebrał pieniądze na wyjazd. Teraz odlicza dni do wylotu.
Kacper Dąbrowski z Wadąga nigdy nie przypuszczał, że talent zaprowadzi go aż tak daleko. Dwa lata temu zaczął naukę gry na saksofonie w Samorządowej Szkole Muzycznej w Dywitach, a teraz przed nim występ w Nowym Jorku w Carnegie Hall. To jedna z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie, w której koncertują największe gwiazdy. Chłopiec w lipcu tego roku zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Golden Classical Music Awards, gdzie nagrodą jest występ właśnie w Carnegie Hall. Jednak żeby wyjechać do Nowego Jorku, Kacper potrzebował pieniędzy. Najpierw założył zbiórkę na 10 tys. zł, a później zwiększył niezbędną kwotę do 15 tys. Razem z nim muszą lecieć rodzic, akompaniator i nauczyciel. Rodzice pokryli już opłaty związane z występem, ale trzeba było kupić też bilety lotnicze i pobyt dla całej ekipy. Udało się zebrać całą kwotę — dokładnie 15 134 zł. Młodego muzyka wsparły 264 osoby.

— Dziękujemy za każdą złotówkę, gest, dobre słowo. Nie sposób podziękować każdemu z osobna, ponieważ wpłat jest dużo. Mile nas to zaskoczyło! — cieszy się Karolina Dąbrowska, mama Kacpra. — Wspaniałe jest to, że jest wiele osób wrażliwych na piękno muzyki, które zechciały wesprzeć zbiórkę, a tym samym wesprzeć nasz młody talent. Choć koszty są o wiele większe od założonego celu, to dzięki państwa pomocy zebrana kwota pozwoli pokryć część kosztów związanych z wyjazdem.

Kacper wystąpi w Nowym Jorku w marcu przyszłego roku. Ma więc pół roku, aby jeszcze bardziej wyszlifować swój talent.

— To niesłychanie zdolny chłopiec — podkreśla Kamil Wiącek, nauczyciel Kacpra. — Myślę, że saksofon jest mu pisany. Kacper rozwinął się nadspodziewanie dobrze. Nie bez powodu pojedzie do Nowego Jorku.

ar