Olsztyńscy miłośnicy sportów wodnych, mamy złe wieści. Aquasfera się zamyka

2023-09-01 11:49:56(ost. akt: 2023-09-01 12:32:37)

Autor zdjęcia: Rafał Oleksiewicz

Odwiedzana przez tłumy każdego roku Aquasfera, co jakiś czas musi przejść przegląd. Od poniedziałku (4 września) przez niemal trzy tygodnie Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera nie będzie czynne .
To już tradycja, że wrzesień poświęcany jest na technologiczno-konserwacyjną przerwę w największej olsztyńskiej pływalni. Niezbędne prace potrwają do 22 września.

— W tym czasie w obiekcie będą prowadzone prace konserwatorskie, m.in. będą czyszczone niecki basenowe, przegląd i konserwację przejdzie dno ruchome — informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. — Poza tym zostaną naprawione odwodnienia liniowe wjazdu do obiektu, dokonamy również przeglądów pomp basenowych wraz z niezbędnym osprzętem. W całym obiekcie prowadzone będą prace porządkowe.

W tym czasie bez przeszkód będzie można korzystać z basenu przy ul. Mariańskiej 1.

W tym roku do końca sierpnia Aquasferę odwiedziło ponad 178 tys. osób. Obiekt gościł szereg wydarzeń, m.in. Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta. Przed nami Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w pływaniu (listopad), Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu (grudzień) oraz Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 letnich (grudzień).