Lista PiS w okręgu olsztyńskim. Są ogromne niespodzianki [LISTA]

2023-08-31 17:09:00(ost. akt: 2023-09-02 20:19:34)

Autor zdjęcia: YT/PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił już osoby, które będą otwierały listy w poszczególnych okręgach wyborczych. Kształt całych list nie jest jeszcze znany i ma być podany w każdym okręgu w najbliższy weekend. W kuluarach jednak każdy wie, jak lista będzie wyglądała.
W Warszawie (okręg 19) Prawo i Sprawiedliwość wystawia jako "jedynkę" Piotra Glińskiego, Koalicja Obywatelska Donalda Tuska, Lewica Adriana Zandberga, Konfederacja Sławomira Mentzena, a Trzecia Droga Michała Kobosko. W podwarszawskim obwarzanku (okręg 20) z pierwszych miejsc startują Mariusz Błaszczak (PiS), Jan Grabiec (KO), Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja), Arkadiusz Iwaniak (Lewica) i Paweł Zalewski (Trzecia Droga - Polska 2050 i PSL).

Liderem listy PiS w okręgu 34 (Elbląg) będzie Leonard Krasulski, który zmierzy się z Jackiem Protasem (KO), Rafałem Ryszczukiem (Trzecia Droga), Moniką Falej (Lewica) i Konradem Sajkowskim z Konfederacji.

Sporym zaskoczeniem było ogłoszenie "jedynki" Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 35, z którego głosują mieszkańcy Olsztyna. Tutaj liderem został Janusz Cieszyński, który stanie naprzeciw Janusza Cichonia (KO), Urszuli Pasławskiej (Trzecia Droga), Marcina Kulaska (Lewica) i Piotra Lisieckiego (Konfederacja).

Według zaufanych źródeł lista PiS w okręgu 35 będzie wyglądała następująco:

1.Janusz Cieszyński
2. Artur Chojecki
3. Iwona Arent
4. Błażej Poboży
5. Olga Semeniuk-Patkowska
6. Jerzy Małecki
7. Wojciech Kossakowski

.
.
.
Ostatnie miejsce na liście przypadło Jerzemu Szmitowi.

Relacja niebawem.