Gra video z akcją w Olsztynie? Deweloper: Gra jest mocno inspirowana serią Resident Evil i Silent Hill [TRAILER]

2023-09-01 07:10:32(ost. akt: 2023-08-31 15:54:01)

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

Polski deweloper z branży gier video - Sonka, pracuje nad horrorem, którego akcja ma być osadzona na Warmii, a fikcyjne miasto, w którym gracz będzie się poruszał ma mocno nawiązywać do Olsztyna. Jak wyglądają obecnie prace nad produkcją?
Akcja Holstina - bo tak nazywa się gra, toczy się w Polsce w latach 90. w odizolowanym miasteczku Jeziorne-Kolonia położonym nad jeziorem w samym sercu Warmii. Złowieszcza obecność stopniowo pochłania wszystkich i wszystko.

Gracz wcieli się w postać Tomasza, którego przyjaciel Bartek wyruszył do Jeziornych by prowadzić dziennikarskie śledztwo podążające za skandalem w miejscowej ubojni. Po wysłaniu kilku niepokojąco nieskładnych wiadomości przestał się odzywać. Tomasz trafia do zapadłego miasteczka by znaleźć Bartka i wyciągnąć go z powrotem do cywilizacji, póki nie jest za późno.

Akcja gry Holstin toczy się w niewielkim fikcyjnym miasteczku niedaleko Olsztyna w latach 90-tych. Fabuła nawiązuje często do bogatej historii regionu w XX wieku, odnosząc się do niezwykłej przeszłości Warmii w latach PRL i krótko po przemianie ustrojowej. Ważną rolę odgrywa też środowisko naturalne Warmii i Mazur. Chcieliśmy osadzić grę w pięknym otoczeniu, gdzie natura przeważa nad wpływami ludzkimi — mówi Rafał Sankowski, Game Director, Holstin.

Jak zaznacza producent: Gra jest mocno inspirowana serią Resident Evil i Silent Hill, a narracja celuje w klimat Twin Peaks. Holstin wyjdzie na platformy PC, Switch, Playstation i Xbox.

Gra jest obecnie w fazie produkcji a jej producent póki co wypuścił jedynie demo, w które może zagrać określona liczba osób.

Producent opublikował krótki trailer z gry, który zawiera elementy gameplayu.


Oprac. kg