Kraina Barcji już za nami [zdjęcia]

2023-08-31 08:10:48(ost. akt: 2023-08-31 08:15:52)

Autor zdjęcia: Materiały BDK

Bartoszyckie Spotkania Poetycko-Muzyczne już za nami. Podczas VIII edycji „Krainy Barcji” wystąpili Janusz Radek i Lubelska Federacja Bardów. Artyści przyciągnęli publiczność na plac Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach w sobotę 26 sierpnia.
Poezji i właściwej jej muzyki dobrze się słucha na bartoszyckim placu Konstytucji 3 Maja. Wiedzą o tym ci wszyscy, którzy w sobotę wieczorem przybyli w to miejsce posłuchać koncertów znakomitego wokalisty Janusza Radka, znanego z nietuzinkowych interpretacji ambitnych utworów.

Jego staż na scenie jest długi, bo wynosi aż 30 lat. Wydał dziewięć płyt z czego trzy pokryły się złotem. Przypomnijmy też, że artysta ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik, Mateusz Pospieszalski, Leszek Biolik czy Robert Kasprzycki. Był wielokrotnie nagradzany.

Drugi wykonawca, którego mogliśmy posłuchać w sobotni wieczór, a właściwie wykonawcy to barwna Lubelska Federacja Bardów. Zespól działa od 1999 r. Jego repertuar to głównie autorskie utwory, ale również własne kompozycje do poezji mistrzów oraz autorskie tłumaczenia piosenek twórców takich jak Leonard Cohen czy Bob Dylan.

Zespól wydał już 12 płyt, a premiera kolejnej — "Nowe piosenki w Teatrze Starym" odbędzie się w listopadzie. Skład grupy tworzą laureaci wielu festiwali i konkursów piosenki autorskiej i poezji śpiewanej.

Na kolejne, ósme już, Bartoszyckie Spotkania Poetycko-Muzyczne „Krainy Barcji” zaprosili burmistrz miasta Piotr Petrykowski oraz dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury Kamil Runiewicz.
red.