Koszmar Adama Małysza. Galeria trofeów zalana

2023-08-29 15:29:31(ost. akt: 2023-08-31 11:18:14)
Adam Małysz

Adam Małysz

Autor zdjęcia: PAP/Art Service 2/wpolityce.pl

Intensywne opady deszczu nawiedziły rodzinne miasto Adama Małysza. Znany skoczek opublikował poruszające nagranie w mediach społecznościowych, ukazując skutki tego zjawiska. Galeria Sportowych Trofeów, w której przechowywane były cenne pamiątki z czasów jego wybitnej sportowej kariery, uległa całkowitemu zniszczeniu.
Nadzwyczajna popularność Adama Małysza w naszym kraju nie słabnie. Choć zakończył swoją sportową karierę wiele lat temu, obecnie pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Jednakże przez lata aktywności sportowej zdobył niezliczone nagrody i cenne pamiątki, które obecnie oddane fanki i fani mają możliwość podziwiać w Galerii Sportowych Trofeów. To szczególne miejsce znajduje się w Wiśle, miejscowości będącej kolebką tego legendarnej skoczka.

Adam Małysz podzielił się smutną wiadomością, że jego ukochana Galeria uległa zniszczeniom spowodowanych olbrzymią ulewą, która nawiedziła Wisłę w miniony weekend. Były skoczek opublikował w mediach społecznościowych poruszające materiały, ukazujące wyniszczający wpływ żywiołu. Wraz z tym, zapewnił, że aktualnie podejmowane są wysiłki mające na celu przywrócenie stanu poprzedniego i naprawienie strat wynikłych z powodzi.

"Z powodu silnych opadów deszczu, które nawiedziły całą Wisłę w ubiegły weekend, moja Galeria Sportowych Trofeów została całkowicie zalana" - napisał Małysz na Facebooku.

"Staramy się naprawić szkody wyrządzone przez powódź" — przekazał były skoczek pod nagraniem ukazującym efekty niszczycielskiej siły żywiołu.

Słynny skoczek przyznał, że ogrom rzeczy, które znajdowały się na poziomie podłogi uległy zniszczeniu. Po przyjechaniu na miejsce po ulewie, galeria wyglądała tragicznie, była podtopiona. Pojawiło się nawet ryzyko utracenia wszystkich zgromadzonych eksponatów.

Ze skutkami powodzi przez trzy dni i trzy noce walczyli przyjaciele rodzina Adama Małysza. Ich wysiłki na szczęście przyniosły oczekiwane efekty, bo galerię udało się uratować.