51-latek z powiatu szczycieńskiego nielegalnie przewoził 106 kg krajanki tytoniowej

2023-08-29 16:32:10(ost. akt: 2023-08-29 15:21:11)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu szczycieńskiego, który swoim autem przewoził ponad 106 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.
W piątek (25 sierpnia) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli pojazd marki skoda.

W aucie znajdowało się dwóch pasażerów, a za kierownicą pojazdu siedział 51-latek, mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Kierowca od razu przyznał policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania.

W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze w bagażniku auta zauważyli 7 wypchanych worków jutowych. Jak oświadczył 51-latek, znajdowała się w nich krajanka tytoniowa, o której pasażerowie auta mieli nie wiedzieć.

Fot. KMP Olsztyn

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali mieszkańca pow. szczycieńskiego i przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, gdzie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zabezpieczyli również nielegalny tytoń oraz przesłuchali pasażerów auta.

W sobotę (26 sierpnia) 51-latek usłyszał zarzut przewozu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy, w postaci tytoniu do palenia o wadze ponad 106 kg, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatkowe w kwocie ponad 121 tysięcy złotych.

O jego losie zadecyduje sąd. Teraz sprawą zajmą się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.