Tak Koalicja Obywatelska chce zdobyć Warmię i Mazury [LISTA]

2023-08-29 11:36:05(ost. akt: 2023-08-29 14:07:34)
Jacek Protas, szef lokalnych struktur PO otworzy listę w okręgu 34

Jacek Protas, szef lokalnych struktur PO otworzy listę w okręgu 34

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do wyborów zostało coraz mniej czasu a kandydaci i kandydatki ustawiają się w blokach startowych. Na łamach "Gazety Olsztyńskiej" przedstawimy państwu pełne listy kandydatów, którzy będą kandydować do Sejmu i Senatu. Poniższy artykuł jest poświęcony liście KO, która podobnie jak w skali kraju zawiera niespodzianki.
W okręgu olsztyńskim listę otwiera poseł Janusz Cichoń. Na drugiej pozycji jest posłanka Anna Wojciechowska, a na trzej poseł Paweł Papke. Za nim jest była radna wojewódzka Wioletta Śląska-Zyśk, a za nią były poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch.

Z siódemka wystartuje obecnie niezależny poseł Michał Wypij, który cztery lata temu zdobył mandat, ale z listy PiS. Nie jest to tak duże zaskoczenie jak obecność na listach PO chociażby lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka, ale dla wielu to może być niespodzianka.

— To element otwarcia się KO na ludzi, którzy chcą zmiany w Polsce, którzy chcą razem z nami iść po zwycięstwo, stad obecność pana Wypija na naszych listach — wyjaśnił poseł Jacek Protas.

Jak dodał lider regionalnej PO Platforma liczy, że zdobędzie w tych wyborach w obu okręgach o jeden mandat więcej niż ma obecnie

Ostatnie miejsce na liście ma Maciej Wróbel, były wiceburmistrz Kętrzyna. Czy uda mu się powtórzyć sukces Michała Wypija, który cztery lata temu dostał się do Sejmu właśnie z ostatniego miejsca, zbierając ponad 14 tys. głosów, to zobaczmy 15 października.

Gdy chodzi o okręg elbląski, to listę otwiera poseł Jacek Protas, lider regionalnej PO. Druga jest posłanka Elżbieta Gelert, a trzeci Stanisław Gorczyca, który ponownie będzie chciał zasiąść w ławach na Wiejskiej.

Z szóstego miejsca wystartuje Natalia Sycz, córka obecnego wicemarszałka województwa.

Na liście sejmowej nie ma Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna i raczej nie mogło być, bo o kandydaturze obecnego prezydenta mówiło się, ale w kontekście wyborów do Senatu.

Na wspólnej liście senackiej opozycji też nie ma prezydenta Grzymowicza. Wszystko wskazuje (tu nie ma jeszcze ostatecznej decyzji), że u nas opozycję w wyborach do Senatu będą reprezentować: senator Jerzy Wcisła (okręg elbląski) , marszałek województwa Gustaw Marek Brzezina (okręg ostródzko-iławski), wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk ( okręg olsztyński) i członek Zarządu Województwa Jolanta Piotrowska (okręg giżycko- ełcki).

Andrzej Mielnicki