Ta kwota nie zadowala. Znana jest wysokość emerytury Cugowskiego

2023-08-28 20:00:59(ost. akt: 2023-08-29 08:05:27)

Autor zdjęcia: PAP

Krzysztof Cugowski jest cenionym i ulubionym przez publiczność wokalistą, który od ponad pięćdziesięciu lat nie schodzi z polskiej sceny muzycznej. Pomimo imponującego wieku – 73 lata – nie ma w nim śladu zamiaru zaniechania koncertowania. Niedawno do sieci trafiła informacja o wysokości emerytury artysty.
Krzysztof Cugowski zyskał rozpoznawalność wśród szerszej publiczności jako współzałożyciel i wokalista kultowego rockowego zespołu "Budka Suflera". Wspólnie z tą legendarną grupą muzyczną stworzył aż dwanaście albumów studyjnych. Jego aktywność w zespole trwała od momentu założenia do 1977 roku oraz od 1983 roku do 2014 roku.

Muzyk zdobył także uznanie jako senator VI Kadencji.

Oprócz tego, Krzysztof Cugowski jest ojcem trzech synów: Wojciecha i Piotra, z którymi również dzielił scenę w zespole "Cugowscy", oraz najmłodszego - Krzysztofa Juniora.

Redakcja "Super Express" przypomniała, że Krzysztof Cugowski oficjalnie przeszedł na emeryturę w 2017 roku. Wówczas Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał mu niespełna... 600 złotych świadczenia miesięcznie.

Muzyk nie krył zdziwienia tym niskim przyznaniem. Przyczyna tej skromnej kwoty wzbudzała zainteresowanie.

Mimo wielokrotnych rewaloryzacji świadczeń emerytalnych od 2017 roku, emerytura Cugowskiego wciąż jawi się jako niewielka. Suma, którą otrzymuje co miesiąc, może zaskoczyć niejednego.

Jak informuje portal Se.pl emerytura Cugowskiego może wynosić około 1722 złotych.

Dlatego też, choć wiek Krzysztofa Cugowskiego jest już zaawansowany, nie zrywa on z muzyczną sceną. Stanowi ona dla niego nadal źródło pewnych dochodów. Oprócz aspektu finansowego, na scenie trzyma go także miłość do swoich fanów oraz pasja do muzyki. Wciąż kontynuuje swoją solową działalność koncertową i planuje nadal nią się cieszyć.


W poniedziałkowym (28 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Filip Chajzer pomaga chłopcu spod Gołdapi
14-letni Maciej z gminy Banie Mazurskie w ubiegłym roku się dowiedział, że ma glejaka. Mimo leczenia i walki o zdrowie chłopca nowotwór nie daje za wygraną. W pomoc chłopcu zaangażował się m.in. znany prezenter telewizyjny Filip Chajzer. W sobotę odbył się kiermasz i mecz charytatywny na rzecz Maćka.

Inna płaca minimalna w Olsztynie, inna w Warszawie?
W przyszłym roku płaca minimalna pójdzie dwa razy w górę, i to ostro, bo aż o 700 zł. Niektórzy są zdania, że najniższa krajowa powinna być zróżnicowana regionalnie, bo inaczej zarabia się na Śląsku czy Mazowszu, a inaczej na Warmii i Mazurach.

Wielki sukces targów AgroWARMA 2023
Kilkadziesiąt tysięcy osób odwiedziło w miniony weekend największe w regionie targi rolnicze AgroWARMA 2023, które odbyły się w podolsztyńskich Gryźlinach. Targi zorganizowane na 7 hektarach powierzchni wystawienniczej odbywały się pod hasłem: „Naturalnie, o rolnictwie”.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl